Telekom Ağ ve Altyapı 28 MART 2012 / 10:32

Huawei Avustralya'daki projeden men edilmesine dair açıklama yayınladı

Huawei'den açıklama: "Avustralya'dan çıkmıyoruz"

Geçtiğimiz günlerde Avustralya Hükümeti tarafından güvenlik endişeleri sebep gösterilerek ulusal geniş bant ağlarıyla ilgili 37 milyar dolarlık projeden men edilen Huawei, konuyla ilgili açıklama yayınlayarak Avustralya pazarından çekilmeyi düşünmediklerini söyledi. Yapılan açıklamada, Huawei olarak Avustralya’nın NBN çalışmalarında yer alma konusunda hala ümitli olduklarını, bu çerçevede Avustralya Hükümeti’nin ve NBNCo’nun kararıyla ilgili olarak açık ve şeffaf tutumlarının yanı sıra, sundukları teknolojilerin güvenliğine ilişkin güvence sağlamayı çeşitli yollarla sürdüreceklerini belirtti.

Dünyada halen sürmekte olan dokuz ulusal genişbant ağından sekizinin kurulumunu gerçekleştirdiklerini belirten Huawei, Avustralya’da bütün büyük operatörlerle, dünyada ise en büyük 50 operatörden 45’i ile iş ortaklığı içerisinde olduklarını ifade etti.

Ağ güvenliği sorununun tarafların sadece biriyle çözülebilecek bir sorun olmadığını dile getiren şirket, bu konuda ortaklık yapıldığı takdirde sorunun aşılabileceği belirtti.

Avustralya’daki işi sadece ulusal genişbant ağı ile sınırlı olmadığı, halen Avustralya’daki tüm büyük operatörlerle çalışmakta olduklarını ifade eden şirket, ülkede uzun vadeli planlarının olduğunu dile getirdi.

Huawei'nin Avustralya'daki projeden men edilmesine dair haberimizi bu adreste bulabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun