Telekom Ağ ve Altyapı 14 EYLÜL 2010 / 11:54

HP güvenlik şirketi ArcSight'ı satın aldı

HP satın alma karşılığında 1,5 milyar dolar ödeyecek.

HP satın alma karşılığında 1,5 milyar dolar ödeyecek.


Güvelik şirketlerine son zamanlarda ödenen paralar dikkat çekiyor. Intel, güvenlik yazılım şirketi McAfee'yi satın almak için 7,68 milyar dolarlık bir ödeme yapmıştı.

HP de güvenlik şirketi ArcSight için 1,5 milyar doları gözden çıkardı. ArcSight yatırımcıları hisse başına 43,5 dolar alacak. Bu bedel şirketin normal değerinin yüzde 24 fazlası olarak dikkat çekiyor.

ArcSight özellikle ciazların birlikte çalışırken ortaya çıkan güvenlik problemleri üzerine çalışıyordu. HP de yazıcı, bilgisayar, akıllı telefon gibi cihazları kablosuz olarak birbirine bağlamayı hedefliyor. ArcSight'ın satın alınması HP'nin bu konuda işine yarayabileceği konuşuluyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun