Telekom Ağ ve Altyapı 06 EYLÜL 2010 / 12:36

HP bünyesine yeni bir şirket kattı

Yazılım güvenliği şirketi Fortify Software artık HP için çalışacak.

Yazılım güvenliği şirketi Fortify Software artık HP için çalışacak.


Son dönemde büyük şirketlerin nispeten daha küçük güvenlik şirketlerini satın almalarına tanık oluyoruz. HP de yazılım ve uygulama güvenliğini artırmak için yazılım güvenliği şirketi Fortify Software şirketini satın aldı.

HP, Fortify Software'in satın alınmasıyla birlikte kuruluşlarının iş riskini azaltması, mevzuat uyumluluğunu sağlaması ve kötü amaçlı yazılımlardan korunması için kapsamlı bir çözüm sunmayı hedefliyor.

HP ve Fortify 2010 yılının Şubat ayında Hybrid 2.0 adlı gelişmiş güvenlik analizi teknolojisini duyurmuştu. Fortify'ın HP bünyesine katılmasıyla bu teknolojinin geliştirilmesinin hızlandırılacağı bildirildi.

Fortify, marka güvenilirliğini korumak için bir süre kendi adıyla hizmet vermeye devam edecek ve zamanla HP Yazılım ve Çözümleri bünyesine katılacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun