Telekom Ağ ve Altyapı 12 KASIM 2009 / 08:25

HP, 3Com'u 2.7 milyar dolara satın alıyor

Bu birleşme, ağ endüstrisi ve HP'nin sunucu yakınsamasını; depolama, ağ, yönetim, ve servislere dayanan gelecek nesil veri merkez stratejisine dönüştürecek.

Bu birleşme, ağ endüstrisi ve HP'nin sunucu yakınsamasını; depolama, ağ, yönetim, ve servislere dayanan gelecek nesil veri merkez stratejisine dönüştürecek.


 

HP, ağ anahtarlama ekipmanlarının, rota ve güvenlik çözümlerinin lider bir sağlayıcısı olan 3Com'ı kesin bir anlaşma altında 2.7 milyar dolara satın alacağını açıklayan duyurusunu yaptı.

Bu birleşme, ağ endüstrisi ve HP'nin sunucu yakınsamasını; depolama, ağ, yönetim, ve servislere dayanan gelecek nesil veri merkez stratejisine dönüştürecek. Ortaya çıkan sonuç ise müşterilere ağı basitleştirmeyi sağlarken, bilişim teknoloji servislerinin alım kapasitesini genişletmeye yardımcı olacak.

HP Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Dave Donatelli, "Şirketler, tek bir sağlayıcının hakim olduğu bir ağ paradigması tarafından empoze edilen iş sınırlamalarından sıyrılmanın yollarını arıyor" dedi ve ekledi "3Com'u satın alarak, yakınsama altyapı stratejimizin yönetimini hızlandırıyoruz ve ağ endüstrisine yepyeni bir değişim getiriyoruz. HP ProCurve hizmetleri ve 3Com'un geniş çözüm sistemlerini birleştirerek; müşterilerimizin, ağ kenarından veri merkezine ihtiyaçlarını destekleyen yeni nesil bir ağ alt yapısı inşa etmelerini sağlayacağız."

 

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun