Telekom Ağ ve Altyapı 06 ARALIK 2010 / 07:41

Google, Widevine'ı satın aldı

Arama motoru, böylece video içeriğinin güvenliği için önemli bir adım atmış oldu.

Arama motoru, böylece video içeriğinin güvenliği için önemli bir adım atmış oldu.


Google, video güvenlik şirketi Widevine Technologies'i satın aldı. Dijital yayın hakları yönetimi konusunda faaliyet gösteren şirket, internet bağlantılı televizyonlar, kişisel bilgisayarlar ve cep telefonlarında görüntülenen video içeriklerinin güvenliğini sağlıyor.

Satın almayla ilgili bir rakam açıklanmamakla birlikte, şirket değerinin en az 65 milyon dolar olduğu sanılıyor.

Google'dan gelen satın alma haberinin yanında bir de satın alamama haberi bulunuyor. Şirketin Amerika Birleşik Devletleri'nin Chicago eyaletinde en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olan Groupon için yaptıı 6 milyar dolarlık teklif kabul edilmedi.

Grup alışveriş şirketi olan Groupon, yerel şirketlere akşam yemeğinden masaj servisine kadar her konuda iş yapma imkânı sunuyor. Google bu şirketi satın alarak yerel aramalardaki reklamlarını genişletmek istiyordu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun