Telekom Ağ ve Altyapı 03 NİSAN 2009 / 14:45

Fujitsu'da dönüşüm tamamlandı

Fujitsu Group’un, Fujitsu Siemens Computers'ın Siemens hissesini satın almasıyla başlayan dönüşüm tamamlandı.

Fujitsu Group’un, Fujitsu Siemens Computers'ın Siemens hissesini satın almasıyla başlayan dönüşüm tamamlandı.


Fujitsu Group’un, Fujitsu Siemens Computers'ın yüzde 50 oranındaki Siemens hissesini 450 milyon avro ödeyerek satın almasıyla başlayan dönüşüm tamamlandı. 1 Nisan itibariyle şirketin unvanı Fujitsu Technology Solutions (FTS) oldu. Şirketten yapılan açıklamaya göre Fujitsu Technology Solutions, EMEA bölgesindeki 10 bine yakın çalışanı, bin mühendisi ve 6,6 milyar dolar cirosuyla Fujitsu Group’un küresel konumunu güçlendirdirmeyi hedefliyor. 


FTS’nin EMEA bölgesindeki ağırlığına dikkat çeken Fujitsu Group Başkanı Kuniaki Nozoe, yaptığı yazılı açıklamada" Fujitsu Technology Solutions, 'Global Düşün, Yerel Çalış' felsefesini hayata geçirebilecek bir tür katalizatör, hızlandırıcı olarak Fujitsu Group içinde özel konuma sahiptir' dedi. Fujitsu Group, Avrupa ve Almanya’daki Ar-Ge yatırımlarına devam edecek. FTS’nin EMEA bölgesindeki yaygın müşteri tabanının da grubun büyümesine katkı sağlaması bekleniyor.


FTS, dinamik altyapılar stratejisinin yanı sıra ürünlerindeki üstün tasarımı ve yenilikçi teknolojileriyle müşterilerine hizmet sunuyor. Şirket kurumlar için gerekli BT ve ağ altyapısını bir servis olarak sağlıyor. FTS; Intel bazlı sunucular, yenilikçi donanımlar ve bütünleşik ürünlerle müşteri ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun