Telekom Ağ ve Altyapı 09 EYLÜL 2011 / 16:16

Eutelsat ve Eser Telekom, Türkiye ve komşu ülkelere genişbant götürüyor

Yapılan 5 milyon avroluk anlaşma çerçevesinde Türkiye, Irak, Gürcistan ve Azerbaycan’a uydu genişbant ulaştırılacak.Uydu operatörü Eutelsat, genişbanttaki alt kuruluşu Skylogic’in Eser Telekom ile 5 milyon avro değerinde 3 yıllık bölgesel dağıtıcılık anlaşması yaptığını duyurdu. Bu anlaşma ile Skylogic ve Eser Telekom, yeni nesil Tooway uydu genişbant servisini Türkiye, Irak, Gürcistan ve Azerbaycan’a ulaştıracak.

Eser Telekom, Eutelsat’ın KA-SAT uydusu üzerinden sağlayacağı Tooway yüksek hızlı genişbant internet servisini karasal ağ hizmetinden yararlanamayan şirketlere ve son kullanıcılara ulaştıracak.

Eser Telekom, aynı zamanda yerel yönetimlerle de işbirliği yaparak tüm kullanıcıları kapsayacak şekilde KA-SAT tabanlı yaratıcı çözümler geliştirmeyi de planlıyor. Eser Telekom ile yapılan bu anlaşma KA-SAT hizmetinin kullanılacağı Türkiye, Irak, Gürcistan ve Azerbaycan’ı kapsayan ilk ve en büyük distribütörlük anlaşması.

Tooway uydu genişbant servisi internetten indirme hızını 10 Mbps’e, yükleme hızını ise 4 Mbps’e çıkarabiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun