Telekom Ağ ve Altyapı 15 HAZİRAN 2011 / 10:29

Ericsson yazılım şirketi Telcordia'yı 1,15 milyar dolara satın alıyor

İsveçli şirket, Amerika Birleşik Devletleri’nde iletişim yazılımı geliştiren Telcordia’yı nakit 1,15 milyar dolar karşılığında satın alıyor. Piyasalar satın almayı olumlu karşıladı ve şimdiden şirket hisseleri artış gösterdi.Satın almanın Ericsson’ın uzun süredir şirketi genişletmeyi düşündüğü iş destek sistemlerinde konusunda işe yaraması bekleniyor. İsveçli şirketin kendi deyimiyle Telcordia “mobil, geniş bant ve kurumsal iletişim yazılım ve servislerinde dünya lideri” unvanını taşıyor. Telcordia’da şu anda 2 bin 600 çalışan bulunuyor ve bu çalışanların tamamı Ericsson bünyesine katılacak.

Yeni satın almayla ilgili konuşan Ericsson CEO’su Hans Vestberg, “Cihazlar birbirine bağlandıkça, servisler mobil hale geldikçe ve mobil geniş bant için yeni iş modelleri tanıtıldıkça operasyonlar ve iş destek sistemlerinin önemi artmaya devam edecektir” dedi.

Uzmanlara göre satın alma Ericsson için oldukça olumlu bir hamle. Zira büyüme eğiliminde olan şirketin hantallaşmaya yüz tutan İsveçli şirkete ivme kazandırması bekleniyor. Bu fikirler doğrultusunda Ericsson hisseleri yüzde 1,66 oranında arttı.
ETİKETLER : ericsson telcordia
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun