Telekom Ağ ve Altyapı 05 AĞUSTOS 2009 / 11:49

Data Domain EMC’nin oldu

EMC, Data Domain’in çoğunluk hisselerini satın aldı

EMC, Data Domain’in çoğunluk hisselerini satın aldı


Data Domain, EMC'nin Veri Depolama İş Birimi içinde gelecek nesil disk tabanlı yedekleme, kurtarma ve arşivleme çözümleri geliştirmeye odaklanacak olan yeni ürün bölümünün temelini oluşturacak. Yeni EMC ürün bölümünü Data Domain Başkanı ve aynı zamanda CEO'su olan Frank Slootman yönetecek. Slootman doğrudan EMC Yönetim Kurulu Başkan ve CEO'su Joe Tucci'ye ve EMC'nin Veri Depolama'dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Frank Hauck'a rapor verecek. Şirket yeni bölümün 2010 senesinde çift haneli oranlarda büyüme kaydedeceğini ve 1 milyar dolar gelir elde edeceğini öngörüyor.

Joe Tucci konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Data Domain ve Data Domain'in özverili, yetenekli ve tecrübeli ekibinin EMC Ailesi'ne katılmalarından dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Birlikte gelecek nesil disk tabanlı yedekleme, kurtarma ve arşivleme çözümlerinin geleceğini şekillendireceğiz. Ortak müşterilerimiz için veri depolama yazılımları pazarındaki oyunu değiştirerek büyümeye yönelik yeni Pazar fırsatları yaratacağız ve onlar için hayatı çok daha iyi hale getireceğiz." dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun