Telekom Ağ ve Altyapı 28 ŞUBAT 2013 / 14:37

Cisco "Unified Access" ile ağ yönetim politakalarına yeni bir boyut katacak

Cisco ağları tek bir platformda topluyor

Günümüzde şirketler, artan veri trafiği, kendi cihazını getir politikaları ve sürekli yenilenmekte olan iş uygulamaları sebebiyle farklı ağları yönetme konularında sorunlar yaşamaya başladılar. Cisco, geliştirdiği yeni ağ çözümü ile şirketlerin bu sorunlarının önüne geçmeyi amaçlıyor. Hali hazırda kablolu ve kablosuz ağlar üst üste gelecek şekilde kurulurken, bu durum farklı özelliklere sahip iki farklı ağ yaratarak, şirket için işleri oldukça karmaşık bir hale getiriyordu. Bunun yanı sıra BT yöneticilerinin ortak erişim politikaları belirmesi ve kendi cihazını getir politikalarını etkinleştirmesiyle birlikte işler iyice içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı.

Cisco tarafından 100 milyon Ar-Ge yatırımıyla geliştirilen yeni ağ çözümü “Cisco Unified Access” ağ operasyonları ile doğacak sorunları azaltmayı vadediyor. Çözüm, kablolu ve kablosuz ağları birleştirerek ağ tasarımını sadeleştirdiği gibi BT şirketlerinin zaman alan operasyonel işlerden sıyrılarak yenilikçi ve akılcı iş süreçlerini üzerine yoğunlaşmasına olanak sağlıyor.Müşteriler düşük operasyon maliyetleri ile sade ve çok güvenli ağlar istediklerini söyleyen Cisco Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Hakan Erkan sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Böylece BYOD gibi yeni yeni erişim ihtiyaçlarına yönelmek ve yenilikçi iş uygulamaları geliştirmeye odaklanmayı istiyorlar. Unified Access kişisel dikey teknoloji yığınları ve birbirinden bağımsız bileşenlerden akıllı bir ağ için tek bir mimariye geçerek bu amaca ulaşmalarını sağlayacak.”

Yeni çözümün ağ mimarisi, kablolu ve kablosuz trafiği ASIC tabanlı veri düzleminde birleştirerek, oluşabilecek her türlü karmaşık durumu en az seviyeye indirmeyi amaçlıyor. Bu yeni veri düzlemi, iş süreçlerindeki performansın artmasına katkıda bulunmasının yanı sıra kablolu ve kablosuz ağlara uygulanacak kalıcı hizmetlerle ağ yöneticilerin işini de son derece kolaylaştırıyor. Çözümün öne çıkan avantajlarından bir diğeri de, sisteme direk entegre olan yapısı ve bütün kullanıcıları tek bir ağ üzerinde toplamasıyla birlikte ortaya çıkan yüzde 20-25 oranındaki tasarruf.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun