Telekom Ağ ve Altyapı 17 KASIM 2009 / 09:51

Cisco, Tandberg için teklifi yükseltti

Norveç firması Tandberg, dünyanın en büyük video konferans ekipman sağlayıcısı.

Norveç firması Tandberg, dünyanın en büyük video konferans ekipman sağlayıcısı.


Cisco Systems pazartesi günü Norveçli Tandberg ASA için teklifini yükseltti. Dünyanın en büyük video konferans ekipman sağlayıcısı Tandberg şirketinde ilk teklife dair anlaşmazlıklar çıktığı için, Cisco teklifini hisse başına 170 krona (30.46) yükseltti. Tandberg'in değeri bu yeni teklifle 3.4 milyar dolara yükselirken, önceki teklifle 3 milyar dolardı.

Norveç şirketi Tandberg yönetim kurulu, orijinal anlaşmayı kabul etti. Hissedarların kabul etmek için 1 Aralık'a kadar zamanı var şimdi.

Cisco, Tandberg hissedarlarının yüzde 40'ının yeni teklifi geri çevirdiğini söyledi. Yeni teklif Cisco'nun son fiyatını temsil ediyor. Bu eğer yeterince kabul görmezse, Cisco teklifini tamamen geri çekeceğini belirtti.

Dünyanın en büyük bilgisayar ağ ekipmanı üreticisi olan Cisco, birden çok plazma ekranlı "TelePresence" satışı yaparak, video konferans pazarına odaklanıyor. Bunun yanı sıra; Tandberg'le birliktelik olursa, Cisco video sistemlerin lider üreticisi olma yolunda ilerleyecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun