Telekom Ağ ve Altyapı 20 NİSAN 2010 / 10:22

Cisco, Tandberg'i 3,3 milyar dolara satın aldı

Video iletişimi konusunda faaliyet gösteren Tandberg, Cisco tarafından satın alındı.

Video iletişimi konusunda faaliyet gösteren Tandberg, Cisco tarafından satın alındı.


Cisco, video iletişimi konusunda faaliyet gösteren Norveç merkezli teknoloji şirketi Tandberg'in satın alma sürecinin tamamlandığını duyurdu. Yapılan anlaşmaya göre Cisco, TANDBERG'in tedavüldeki hisselerinin tamamını 3,3 milyar dolara satın aldı.

Cisco'nun Gelişen Teknolojiler İş Birimi Başkan Yardımcısı Marthin De Beer, "Bugün, insanları işbirliğinin merkezine yerleştirme ve çalışma biçimimizi değiştirme yolculuğumuzda attığımız çok önemli bir adımı kutluyoruz. Cisco'nun zengin işbirliği portföyünün yanı sıra yeni nesil toplantı yöntemi olan TelePresence'ın bu yeni çalışma biçimini güçlendireceğine inanıyoruz" dedi.

TANDBERG'in eski CEO'su Fredrik Halvorsen, satın alma sürecinin tamamlanmasıyla birlikte De Beer'in yönetiminde oluşturulan TelePresence Teknoloji Grubu'nun kıdemli başkan yardımcılığına getirildi. Bu yeni grup, Cisco TelePresence bulut mimarisi hizmetlerini, altyapısını ve uç noktalarını içeren üç bütünleşmiş iş alanını kapsıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun