Telekom Ağ ve Altyapı 23 EYLÜL 2008 / 12:38

CEVA Lojistik kargoda BT yatırımlarını artıracak

Varan Kargo’yu satın alan ve hizmet ağını bir yıl içinde ikiye katlamayı hedefleyen CEVA Lojistik, kargo alanında teknoloji yatırımlarıyla büyümeyi planlıyor.

Varan Kargo’yu satın alan ve hizmet ağını bir yıl içinde ikiye katlamayı hedefleyen CEVA Lojistik, kargo alanında teknoloji yatırımlarıyla büyümeyi planlıyor.

Dünyanın  4. en büyük tedarik zinciri yönetimi şirketi CEVA Lojistik, Türkiye’deki istikrarlı ve hızlı büyüme planları çerçevesinde, Varan Kargo satın alma kararıyla tedarik zincirinin son halkasını da tamamladı. Bugüne kadar sadece kurumsal müşterilere lojistik ve depolama hizmeti veren CEVA, bundan böyle uluslararası standartlarla bireysel müşterilerin de hizmetinde olacak.CEVA Lojistik Türkiye ve Balkanlar Genel Müdürü Aslan Uzun, satın alma tamamlandıktan sonra 42 ilde, 65 acente, 70 şube, 125 ofisle hizmet veren Varan Kargo’nun 900 kişilik ailesinin CEVA bünyesine katılarak toplam hizmet veren sayısının 2 bin 300’e yükseleceğini kaydetti. Uzun, “Varan Kargo’nun hizmet ağını bir yıl içinde ikiye katlamayı hedefliyoruz. Ayrıca bu yılsonu itibariyle 22 milyon dolar olan ciro hedefini ise 2011 yılı için 100 milyon dolar olarak belirledik” dedi. Varan Kargo’yu büyütme planları içerisinde teknoloji yatırımlarının önemli bir rol oynayacağını söyleyen Uzun, konuyla ilgili şunları söyledi: “Varan Kargo’da 2005 yılından itibaren başlatılan yeniden yapılanma çalışmalarıyla bir yandan hızlı bir şekilde şube ve acentelerinin sayısı artarken, bir yandan da teknolojiye olan yatırım aralıksız sürdü. Hızlı ve çevrimiçi kargo takip sistemi sayesinde müşteriler, kargolarını internet ve WAP üzerinden takip edebilmekteler. Önümüzdeki dönem teknoloji konusunda yatırımlarımız artarak sürecek. Bu dönemde yenilikler üretmeden, inovasyona yönelmeden büyümek zor. Lojistik ve kargo işi her aşamasında teknolojiyi kullanıyor. Dolayısıyla teknoloji yatırımları da bizim için olmazsa olmaz konumunda. CEVA’nın teknoloji konusunda deneyimini Varan Kargo’ya da taşıyacağız.”