Telekom Ağ ve Altyapı 20 TEMMUZ 2010 / 10:40

Bu işbirliği çok konuşulacak

Nokia Siemens, 1,2 milyar dolara Motorola’nın kablosuz ağ birimini satın alıyor.

Nokia Siemens, 1,2 milyar dolara Motorola’nın kablosuz ağ birimini satın alıyor.


Nokia Siemens Networks, Motorola’nın kablosuz ağ birimini 1.2 milyar dolara satın alıyor. Bu satın alma ile Nokia Siemens’in Kuzey Amerika pazarında önemli bir yer edinmesini bekleniyor. Ayırca yetkililer yapılan bu anlaşmanın Nokia Siemens Networks’ün varlığını küresel anlamda güçlendireceğine inanıyor.

Yıl sonunda tamamlanması beklenen anlaşmayla birlikte Motorolo’nın yaklaşık 7 bin 500 kişilik insan kaynağı Nokia Siemens’in bünyesinde yer alacak. Ayrıca şirketin merkezi ABD'de Illinois'te kalmaya devam edecek.

Nokia Siemens yetkililerin yaptığı açıklamada, “Bu girişimi her şeyden önce müşterilerimiz için yapıyoruz. Yeni müşteriler ve ortaklarla pazardaki konumumuzu güçlendirmek ve kar payımızı artırmak öncelikli hedefimiz.”diyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun