Telekom Ağ ve Altyapı 02 NİSAN 2010 / 06:33

Borusan Telekom'un Vodafone'a satışı onaylandı

Vodafone Türkiye'nin Borusan Telekom şirketini satın alımı Rekabet Kurulu tarafından onaylandı.

Vodafone Türkiye'nin Borusan Telekom şirketini satın alımı Rekabet Kurulu tarafından onaylandı.


Vodafone'un, alternatif telekom operatörlerinden Borusan Telekom şirketini satın alma süreci tamamlandı. Rekabet Kurulu'nun satın alma işlemini onaylamasıyla birlikte Borusan Telekom şirketi, bugün itibariyle resmen Vodafone Türkiye şirketler bünyesine katıldı. Son dönemde kurumsal müşteriler tarafından tercih edilmesinde hızlı bir artış grafiği sergileyen Vodafone Türkiye, bu satın alma ile kurumsal iletişim pazarındaki konumunu daha da güçlendirecek gibi görünüyor.

Bugün itibariyle resmen Vodafone Türkiye şirketler bünyesine katılan Borusan Telekom kendi markasıyla ve ticari ünvanı Vodafone Alternatif Telekom Hizmetleri A.Ş. olarak faaliyetine aynen devam edecek. Yönetiminde herhangi bir değişiklik olmayacak ve Genel Müdür Mehmet Başer görevine devam edecek. Tüm Borusan Telekom çalışanları da görevlerini aynen sürdürürken, şirketin tüm müşterileri de hizmetleri almaya devam edecekler.

Rekabet Kurulu'nun kararı ardından konuyla ilgili bir açıklama yapan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray şunları söyledi: "Kurumsal sabit iletişim pazarının önde gelen oyuncularından Borusan Telekom şirketini satın alma sürecimizin tamamlanmasından ve tüm Borusan Telekom çalışanlarının aramıza katılıyor olmasından dolayı memnuniyet duyuyoruz. Bu satın alma, Vodafone Türkiye olarak "müşterilerimizin güvenilir iletişim ortağı olma" vizyonumuz doğrultusunda ülkemize yaptığımız uzun dönemli yatırımlarımızdan ve girişimlerimizden biridir. Kurumsal müşterilerimize, ses ve veriyi kapsayan tüm iletişim ihtiyaçlarını mobil ve sabit iletişim teknolojileri ile birlikte karşılayan "tek çözüm ortağı" olma stratejimizle uyumlu bir adımdır."