Telekom Ağ ve Altyapı 31 ARALIK 2010 / 09:33

Bilsoft Datateknik'in çoğunluk hisselerini aldı

Datateknik ile Bilsoft arasında stratejik yönetim ortaklığı başladı.

Datateknik ile Bilsoft arasında stratejik yönetim ortaklığı başladı.


Datateknik ile Ankara merkezli Ar-Ge şirketi Bilsoft Bilgi ve Eğitim Teknolojileri arasında yaklaşık 1 yıldır süren stratejik ortaklık görüşmeleri, Datateknik hisselerinin çoğunluğunun Bilsoft'a geçmesiyle sonuçlandı. Alınan kararın ardından Datateknik'in şirket merkezinde yapılan genel kurul toplantısında yeni yönetim kurulu belirlendi.

Buna göre Datateknik'in yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Tacettin Can, Ümit Kabukcu, Sait Koç, Prof. Dr. Süleyman Türkel ve İbrahim Taşkın.

Yapılan açıklamada anlaşmanın ayrıntıları rakamsal olarak belirtilmedi.

Bilsoft'un bilişim sektöründe 2005 yılından beri Ar-Ge çalışmaları yaptığını ifade eden Bilsoft Genel Müdürü Tacettin Can, "Yaptığımız stratejik yönetim ortaklığı Datateknik'te köklü bir değişime neden olmayacak. Datateknik, önce Türkiye ardından da bölgesinde daha güçlü bir aktör olacak. Ar-Ge ve inovasyona daha ağırlık verecek ve bu çalışmalarıyla sektörün geleceğini yönlendirecek" dedi.

Datateknik'in sistem entegrasyonu pazarında stratejik bir öneme sahip olduğuna değinen Can, "2011'de odak noktalarımızı da genişletiyoruz. Yeni yılda telekom, finans, sağlık, inşaat sektörleri ve kamu için katma değerli hizmetler geliştireceğiz. Ayrıca Cisco, HP, IBM, EMC, Vmware, Intermec ve Microsoft yetkinliklerimizle de pazardaki farklılaşmamızı sürdüreceğiz" diye konuştu.