Telekom Ağ ve Altyapı 11 EYLÜL 2008 / 09:19

Bilimer, Medyasoft'un kanatları altında

Medyasoft, New Horizons’un Türkiye’deki iş ortağı Bilimer’i satın aldığını ve bundan böyle yola 'New Horizons Türkiye' olarak devam edeceğini duyurdu.

Medyasoft, New Horizons’un Türkiye’deki iş ortağı Bilimer’i satın aldığını ve bundan böyle yola 'New Horizons Türkiye' olarak devam edeceğini duyurdu.


Medyasoft, New Horizons’un Türkiye’deki iş ortağı Bilimer’i satın aldığını duyurdu. Bu satın almayla Medyasoft, dünya çapında 60 ülkede, 300 eğitim merkeziyle hizmet veren New Horizons’ın Türkiye’deki yeni iş ortağı oldu ve yola 'New Horizons Türkiye' olarak devam etme kararı aldı. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Medyasoft Genel Müdürü Doğu Pabuçcuoğlu, attıkları bu stratejik adımla bilgi teknolojileri eğitimi alanına verdikleri öneme dikkat çekti. Medyasoft’un Adobe’nin Türkiye dağıtıcısı olduğunu bildiren Pabuçcuoğlu, "Medyasoft olarak müşterilerimize Adobe yazılımları ve Türkçe Adobe yayınları hizmeti veriyoruz. Bunların yanı sıra uzun zamandır eğitim hizmetini de bünyemize katarak, pazara birbirini tamamlayan çözümler sunmayı hedefliyorduk ve eksik olan bu ayağımızı tamamlamak için satın alınabilecek şirket arayışı içindeydik. Bu noktada Bilimer’in işini ciddiyetle ve New Horizons güvencesi ile yapan bir Adobe yetkili eğitim merkezi olması, satın almamızda büyük rol oynadı. Yolumuza bundan sonra ‘New Horizons Türkiye’ olarak devam edeceğiz" dedi. Kurumsal eğitim pazarında gördükleri potansiyele dikkat çeken Pabuçcuoğlu, gelecek dönemde özellikle kurumsal eğitime odaklanacaklarını ve New Horizons Türkiye markasını pazarda kariyer eğitimi olarak konumlandırmak istediklerini bildirdi.