Telekom Ağ ve Altyapı 16 NİSAN 2010 / 09:59

Avnet, Bell Microproducts'ı satın aldığını duyurdu

İşlemlerin 60 ile 120 gün içerisinden tamamlanarak Bell'in Avnet'e geçeceği bildirildi.

İşlemlerin 60 ile 120 gün içerisinden tamamlanarak Bell'in Avnet'e geçeceği bildirildi.


Avnet, Bell ile kesin bir satın alma anlaşması içine girdiğini duyurdu. Hisse başına 7 dolar ve toplamda 252 milyon dolar değerinde olan bu satın almanın işlem değeri Bell'in 342 milyon $'lık borçları da düşünüldüğünde 594 milyon dolara denk geliyor.

Her iki şirketin Yönetim Kurulları tarafından onaylanan birleşme Bell'in hissedarlarının ve diğer denetim organlarının da onayına bağlı. Satın alma işleminin 60 ile 120 gün arasında kapanması ve entegrasyon sonrasında en az yüzde 12,5 oranında kullanılan sermaye getirisi bekleniyor. Ayrıca entegrasyon ve işlem maliyetleri haricinde hemen hisse karlılığına katkı bekleniyor.

Avnet Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Roy Vallee, "Hızla büyüyen Latin Amerika pazarında, depolama ve bilgi işlem çözümleri konularında yeni bir ölçek kazanmak ve kapsama alnımızı genişletmek bizi heyecanlandırıyor. Veri merkezi ürünleri ve adanmış sistemlerde Bell'in konumu, Avnet'in mevcut stratejisini tamamlıyor ve çarpraz satış için fırsatlar yaratıyor. Bell‘in Sabit disk dağıtımı konusunda konumu, Avnet'in bu ürün grubundaki varlığını arttıracaktır. Bell'in güçlü tedarikçi ve müşteri ilişkileri ve yetenekli çalışanları, bizim değere dayalı yönetim kültürü ve disiplinimiz ile birleştiğinde entegrasyonun tamamlanmasını takip eden dönemde hedeflerimize ulaşmamıza imkan sağlayacaktır" dedi.

Bell'in kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı Don Bell konu ile ilgili olarak "Bu edinim hissedarlarımıza mükemmel değer sunarken, çalışanlarımıza ise sofistike çözümler konusunda bulunduğumuz pazarlardaki tedarikçilerimize Bell'in daha iyi hizmet etme misyonunu sürdüreceği daha gelişmiş bir platform sağlayacaktır. Global teknoloji pazarlarının yükselen taleplerini karşılamak için gereken teknik destek ve rekebetçi tedarik zinciri yatırımları artmaktadır. Avnet'in finansal kaynakları ve küresel altyapısı, Bell organizasyonunun müşterilerine sektörde öne çıkan değer sunma ve sürekli büyüme ve pazar payı arttırımı yaklaşımının devam etmesine olanak sağlayacak" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun