Telekom Ağ ve Altyapı 15 TEMMUZ 2009 / 07:19

Alman hesabı

İki Alman şirketi birleşme yolunda. Software AG, IDS Scheer'in tedavüldeki tüm hisseler, için hisse başına 15 avro ödemeyi teklif ediyor.

İki Alman şirketi birleşme yolunda. Software AG, IDS Scheer'in tedavüldeki tüm hisseler, için hisse başına 15 avro ödemeyi teklif ediyor.


Software AG, IDS Scheer'i satın almaya hazırlanıyor. IDS Scheer'in kurucuları Prof. Dr. August-Wilhelm Scheer ve Prof. Dr. Alexander Pocsay ile bir sözleşme imzalayan Software AG, şirketin tedavüldeki hisselerinin yaklaşık yüzde 48'ini satın alacak. Bu hisselerin satışı, yüzde yüz Software AG iştiraki SAG Beteiligungs GmbH tarafından mevcut çeyrek yıl itibariyle sunulan bir kamu ihalesi teklifinin parçası olacak. Software AG, IDS Scheer sermayesinin tedavüldeki her bir hissesi için nakit 15 avro teklif edecek. Bu rakam, toplam hisse senedi sermayesinin yaklaşık 487 milyon avroya satın alınması anlamına geliyor. Düzenleyici makam onayının ardından, resmi teklif süresi Ağustos ayında başlayacak ve Eylül sonundan önce tamamlanacak. Hisselerin yaklaşık yüzde 48'i sözleşme bazında garantiye alındığından, minimum kota belirlenmesi gerekmiyor.


Tedavüldeki hisselere yönelik teklifin koşulları, teklif dokümanında ayrıntılı olarak belirtilecek. Teklif, ilgili antitröst makamlarının onayına tabi bulunuyor. IDS Scheer Kurucusu ve Denetim Kurulu Başkanı Prof. Scheer ve IDS Scheer Kurucu Ortağı ve Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Pocsay, ellerindeki bütün IDS Scheer hisselerini satmayı kabul ettiklerini açıkladılar. Birleşme, altyapı yazılımı ve İş Süreçleri Yönetimi (BPM) alanında 6.000'i aşkın çalışanı ve 1 milyar avronun üzerinde geliri olan bir dünya devi yaratacak. Software AG'nin özel yazılımlardaki teknoloji liderliği, finansal gücü ve global varlığı, IDS Scheer'in iş süreçlerini modelleme, uygulama ve denetleme, güçlü iş ortağı ağı ve yaklaşık 7.500 müşteriye yönelik geniş hizmet ağı gibi özelliklerini tamamlayacak. IDS Scheer, dikey pazarlara yönelik kapsamlı endüstriyel uzmanlık ve doğrudan erişimin yanı sıra güçlü bir SAP danışmanlığı deneyimi de sunuyor.


Geçtiğimiz Haziran ayında Prag'da IDS Scheer tarafından düzenlenen ProcessWorld toplantısında, Prof. Dr. Scheer, IDS Scheer'in büyük şirketler için çok cazip olabileceği düşüncemizi paylaştığımızda, ısrarla şirketini satmayı düşünmediğini ve bağımsız olarak kalmanın kendilerine büyük avantajlar sağladığını söylemişti.


Anlaşılan, aradan geçen bir ayda profesörün bu konudaki görüşleri değişmiş.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun