Telekom Ağ ve Altyapı 30 HAZİRAN 2011 / 10:42

Alcatel-Lucent veri hızını saniyede 400 gigabite taşıdı

Alcatel-Lucent’in FP3 ağ işlemcisi 400Gbps hızında işlem yapıyor, aynı anda 70 bin HD video akışını idare edebiliyor.

NC State’in fiber optik bağlantıların dolaşımı izin yeni bir metodolojinin müjdesini vermesinden kısa bir zaman sonra, Alcatel-Lucent da yeni ağ işlemcisiyle ağ iletişimini daha da hızlı hale getirmeye hazırlandığını açıkladı. Şirketin FP3 adı verilen yeni ağ yongası, bugün için erişilebilen en hızlı IP ağına kıyasla dört kat performans artışı vaat ediyor. Yonga 400 Gbps veri akış hızını destekliyor, enerji kullanımını yüzde 50’ye varan oranda azaltıyor.

Alcatel-Lucent, yeni ağ yongasının ‘özel ve kurumsal IP ağlarında ultra yüksek performans için yarının talebini karşılamak üzere' tasarlandığı açıklandı. Tek bir FP3 yongası aynı anda 70 bin HD video yayını veya 8,4 milyon eş zamanlı bulut oturumunu kaldırabiliyor.

Öyle görünüyor ki yakında 100 Gigabit Ethernet standardı bile demode hale gelecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun