Telekom Ağ ve Altyapı 24 EYLÜL 2009 / 13:08

A-Data PQI hisselerini satın aldı

Takipçiler, A-Data'nın gelir ve kar büyümesinin devam edeceğini ön görüyor.

Takipçiler, A-Data'nın gelir ve kar büyümesinin devam edeceğini ön görüyor.


 

A-Data Teknoloji, Tayvan borsasına, rakibi Power Quotient International (PQI)'dan blok satış yoluyla, 1.2 milyon değerindeki hisselerini satın aldığını duyuran bir belge yolladı. Buna göre, A-Data, PQI'da %86 paya sahip görünüyor.

Hem A-Data'nın hem de PQI'ın önceki iki çeyrekte kayıpları olsa da 2009'un ilk çeyreğinde kârlılık durumları idare ediyordu. Bu iki DRAM modül üreticisi ikinci çeyreği kârlı kapattı ve yıl içinde büyüyen kârlılığın keyfini çıkardı.

Tüm bunlara ek olarak, A-Data yönetim kurulu başkanı Simon Chen yüksek fiyatlar sayesinde şirketin eylül ayı cirosunun büyük ölçüde büyüdüğünü belirtti. A-Data'nın ağustos ayı satışları %22.7 yükselerek 21 ayın en yüksek oranını oluşturdu.Pazarı takip edenler A-Data'nın üçüncü çeyrekte gelir ve kar büyümesini devam ettireceğini umuyor.Aynı zamanda PQI şirketi de gelir ve kâr artışlarını üçüncü çeyrekte görmeyi umuyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun