_surmanset 21 ŞUBAT 2013 / 15:48

Şirketleri bekleyen siber tehlikeler giderek çeşitleniyor

Şirketleri bekleyen siber tehlikeler giderek çeşitleniyor

Kaspersky Lab, yeni amiral gemisi ürünü Kaspersky Endpoint Security for Business'ı, “Kurumsal dünyayı bekleyen yükselen tehdit, risk ve çözümler” konulu Kurumsal Güvenlik Zirvesi'nde tanıttı.Panelde, Kaspersky Lab Kıdemli Bölge Araştırmacısı, İngiltere, Araştırma ve Çözümleme Ekibi David Emm, Kaspersky Lab Türkiye Operasyon Direktörü Sertan Selçuk, Ciner Yayın grubu BT Alt Yapı Müdürü Barış Akbaş ve Infonet Genel Müdürü Taner Özdeş söz aldı. Panelistler, günümüz kurumsal dünyasında şirketleri bekleyen siber tehlikeleri ve bunlara karşılık alınması gereken tedbirleri tartıştı.

Değişen trendlerle birlikte güvenlik önlemlerine ihtiyacın arttığının bahsedildiği zirvede, kurumsal çalışanların artık hem iş hem de özel hayatta aynı cihazları kullanıyor olmaları ve bununla birlikte merkezi güvenlik çözümlerinin hiç olmadığı kadar önem kazandığı sonucuna varıldı. Zirvede ayrıca, günümüzdeki ve gelecekteki şirket yöneticilerinin siber güvenlik eğitimi konusuna vermeleri gereken önem de bir kez daha hatırlatıldı.

Zirvenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Kaspersky Lab Türkiye Operasyon Direktörü Sertan Selçuk, Kaspersky Lab’in 2013 yılı içerisinde Türkiye operasyonuna ağırlık vereceğini açıklayarak sözlerine başladı. Selçuk sözlerini şöyle sürdürdü:
“Türkiye organizasyonu olarak yeniden yapılanma sürecimizi tamamladık. Bu yıl itibariyle yeni adresimize taşındık; satış ve pazarlama faaliyetlerimizi Kaspersky Lab’in kurumsal pazara odaklanan stratejilerine paralel olarak planladık. Bunun yanı sıra Kaspersky Lab Türkiye, Dubai’yle değil, doğrudan merkez ofis Rusya’yla birlikte çalışacak. Bu yapısal değişiklikler, aynı zamanda, Kaspersky Lab’in Türkiye’ye verdiği önemi de ortaya koyuyor ”
ETİKETLER : kaspersky
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun