_surmanset 15 ŞUBAT 2013 / 10:44

Sanal bebek Tamagotchi Android ile geri dönüyor

Sanal bebek Tamagotchi Android ile geri dönüyor

90’lı yılların ortasıyla birlikte dünyayı ele geçiren sanal bebek Tamagotchi çılgınlığı hala devam ediyor. Bu yıl 16. yaşını kutlayan Tamagotchi, yeni yaşını Android uygulamasıyla birlikte kutluyor. Japon şirketi Namco Bandai tarafından piyasaya sürülen “Tamagotchi L.I.F.E” adlı uygulama sayesinde, insanlar 90’lı yıllardaki sanal bebek heyecanını tekrardan yaşayabilecekler. Ücretsiz olarak sunulan uygulama, kullanıcılara eski tasarımla daha “retro” bir oyun oynama seçeneği sunarken, dileyen kullanıcılar ise oyunu yenilenmiş haliyle de oynayabiliyorlar.

Tamagotchi uygulamasının kullanıcılara yeni bir şey sunmaktan ziyade eski günleri hatırlamayı amaçlayan bir yapısı olduğunu söyleyebiliriz. Uygulamaya ait kısa bir videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hsB9ZYYFgi4[/youtube]

Google PlayStore’a eklenen uygulama henüz Türkiye’den indirilemiyor. Yakın zamanda Türkiye’den de indirilebilecek uygulamayı bu adres üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun