_surmanset 01 ŞUBAT 2013 / 14:44

PlayStation 4 20 Şubat'ta duyurulabilir

PlayStation 4 20 Şubat'ta duyurulabilir

Sony, resmi Twitter hesabından yaptığı bir açıklama, şirketin PlayStation 4’ü tanıtacağı şeklinde yorumlandı. 20 Şubat tarihinde düzenlenecek olan PlayStation 2013 için gönderilen davetiyelerde, sadece PlayStation logosu bulunması ve bunun haricinde hiçbir bilgi verilmemesi şirketin PlayStation 4’ü tanıtacağı şeklinde yorumlandı. Geçtiğimiz ay PlayStation 2’nin üretimini durduran şirketin uzunca bir süredir yeni model üzerinde çalıştığı biliniyordu.

Bulldozer tabanlı 8 çekirdekli AMD işlemciye sahip olması beklenen konsolun, bu defa optik okuyucu kullanmaması bekleniyor. Grafik işlemci olarak AMD R10xx kullanılması beklenen cihazda, 4 adet USB 3.0, 2 adet Ethernet yuvası olması bekleniyor.

Davet ile ilgili kısa bir tanıtım videosunu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=d-3GMHIgR-U[/youtube]

2013 yılı XboX, PlayStation ve Valve arasında sağlam bir konsol savaşına sahne olacak gibi görünüyor. Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
ETİKETLER : playstation 4 Sony
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun