_surmanset 14 ŞUBAT 2013 / 15:26

Pentagon'dan siber askere gerçek madalya

Pentagon'dan siber askere gerçek madalya

ABD, ülkeyi siber saldırıdan koruyan veya yerinden bile kalkmadan kumanda ettiği uçaklarla hedefi uzaktan vuran masa başı askerlerini madalyayla ödüllendirecek. ABD Savunma Örgütü Pentagon'un drone adı verilen uzaktan kumandalı uçakları hedefe yönlendiren veya ülkeyi siber saldırılardan koruyan askerleri ödüllendirmek için özel bir madalya tasarladığı ortaya çıktı. Böylece savaş alanına ayak dahi basmadan görevini yerine getiren askerler de göğsünde madalyayla evine dönebilecek.

Mavi, kırmızı ve beyaz şeritle verilecek "Distinguished Warfare Medal" adlı madalyalar, 11 Eylül 2001'den sonra hayatını riske atmamış olsa bile görevde yüksek başarı gösterdiğine inanılan askerlere verilecek.

İlgili ödülün 1944'te Bronz Yıldız adı verilen ödülden beri icat edilen ilk ödül olduğu ifade ediliyor. İlgili ödül prestij açısından Bronz Yıldız ile Gümüş Yıldız arasında bir yerde duracak. Bu arada bilgi notu olarak, Gümüş ve Bronz Yıldız ABD ordusunda 3. ve 4. sıradaki en prestijli madalyalar olarak tanımlanıyor.

Detayları Boston'un haberinde bulabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun