_surmanset 06 ŞUBAT 2013 / 16:43

Mobil yazılım geliştiren mühendislik öğrencileri ödüle doyacak

Mobil yazılım geliştiren öğrenciler ödüle doyacak

Yazılım geliştiricilerinin projeleriyle katılacağı CardSmart Award-Mobidea Yarışması, mobil yazılım geliştirme platformuna yönelik potansiyeli artırmayı hedefliyor.Cardtek Group’un bu yıl ikincisini düzenlediği cep telefonu üzerinde yazılım geliştirenler için hayata geçirdiği CardSmart Award-Mobidea2 yarışmasına başvurular devam ediyor. Mühendislik fakültelerinin 3. ve 4. sınıf lisans ile yüksek lisans öğrencilerinin katılabileceği yarışma, ülkemizdeki mobil yazılım geliştirmeye yönelik ilgiyi artırmayı hedefliyor.

Proje fikirleri için son başvuru tarihinin 25 Şubat olduğu CardSmart Award-Mobidea2 yarışmasında projeler uyarlanabilirlik, inovasyon, geliştirilebilirlik, sürdürülebilirlik, yaratıcılık ve tasarım olmak üzere 6 ana kritere göre değerlendirilecek.

Alanında yetkin öğretim görevlileri ile üst düzey yöneticilerin jüri üyesi olarak projeleri değerlendirdiği yarışmanın birincisi Chicago’da 2 ay İngilizce dil eğitimi kazanacak. İkinciliğe değer görülen proje Macbook Pro, üçüncü ise Samsung Galaxy SIII ve Galaxy Tab sahibi olacak.

Amaç bireysel potansiyeli gün ışığına çıkarmak

CardSmart Award-Mobidea2’de bireysel yazılımcı potansiyelini gün ışığına çıkarmayı hedeflediğini belirten Cardtek Group Genel Müdür Yardımcısı Gökhan İnönü, şirket olarak bu alanda yapılan çalışmaları desteklediklerini söyledi.

Bu tür yarışmalarla gelecek vaat eden genç yazılımcılara yeni bir açılım sağladıklarını vurgulayan İnönü, sözlerini şöyle sürdürdü:

“CardSmart Award-Mobidea Yarışması’na katılanların işe alım süreçlerinin başlaması gençlerin kariyer hayatının başında desteklenmesi açısından büyük önem taşıyor. Bu yıl yarışmaya Türkiye dışındaki ülkelerden de katılım bekliyoruz. Öte yandan Bahçeşehir Üniversitesi’nde verilen EMV’ye giriş dersimiz öğrencilerin iş hayatına atılırken izlemesi gereken yollar hakkında gençleri bilgilendiriyor. Cardtek olarak mühendislik fakülteleri son sınıf öğrencilerine iş olanağı sağlama konusundaki çalışmalarımızı devam ettireceğiz.”

Başvurular için cardsmartaward.com adresini ziyaret edebilirsiniz.