_surmanset 11 ŞUBAT 2013 / 11:06

Mısır YouTube'u erişime kapattı

Mısır YouTube'u erişime kapattı

Mısır mahkemeleri İslam’a hakaret içeren yayın yaptığı gerekçesiyle video paylaşım sitesi YouTube’u bir ay boyunca erişime kapattı. Reuters’in haberine göre, Kahire Mahkemesi, Mısır hükümetini ve internet servisi sağlayıcı şirketlerini ülkede 30 günlüğüne YouTube video paylaşım sitesinin bloke edilmesi konusunda görevlendirdi.

Bilindiği gibi Amerika’da çekilen ve internete konulan Hz.Muhammed’i çirkin bir şekilde gösteren “Müslümanların Masumiyeti” adlı film tüm dünyadaki İslam radikallerinin öfkesine neden olmuştu. Alınan kararla ilgili yapılan açıklamada, YouTube’un Müslüman inancına karşı hakaret içeren mesajlara sahip filmi ısrarla yayınlayarak saygısızlık ettiği belirtilirken, sitenin 1 ay boyunca erişime kapalı olacağının altı çizildi.

Yasağın, telekomünikasyon işlerine bakan kuruma mahkemeden yazı gönderilir göndermez başlayacağı belirtiliyor.
ETİKETLER : mısır youtube
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun