_surmanset 25 ŞUBAT 2013 / 10:40

MasterPass dijital ödemelere yeni bir boyut katacak

MasterPass dijital ödemelere yeni bir boyut katacak

MasterCard, Barcelona’da düzenlenen Mobile World Congress’te dijital ödemelerin geleceğini temsil eden MasterPass’ı tanıttı. MasterPass, tüketicilerin herhangi bir ödeme kartı ya da cihazı kullanarak tek bir tıkla alışveriş yapmasına olanak sağlıyor. Kullanıcılara hız ve kolaylık sağlayan MasterPass, satış noktalarında QR kodları ve etiketlerle de desteklenecek. Böylelikle, kullanıcılar ister kasada, isterlerse mağaza içerisinde dolaşırken satın almak istedikleri ürünlerin etiket ya da QR kodlarını mobil cihazlarına okutarak, internet alışverişlerinde ise sadece tek bir tuşa dokunarak satın alma işlemini gerçekleştirebilecekler. Üstelik MasterPass’e sadece bir kere ödeme yapmak istedikleri kart bilgilerini ve ürünlerin teslim edilmesini istedikleri adresi giren tüketiciler, bu bilgileri her alışverişlerinde kullanabilecek, bilgileri tekrar tekrar girme zahmetinden kurtulacaklar.

MasterCard markalı kartların yanı sıra, farklı markalı kartları da kullanma imkanı sağlayan MasterPass, kullanıcılarına ceplerindeki cüzdanları, dijital ortama taşıma imkanı sunuyor. Tüketiciler, kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kart bilgilerinin yanı sıra, adres defterlerini ve daha birçok bilgiyi MasterPass’te saklayabiliyorlar. MasterPass, ayrıca, kullanıcılarının hesap bakiyesi, gerçek zamanlı uyarılar, sadakat programları ve paha biçilemez bir çok teklif ve deneyim hakkında bilgi alabilmesini de sağlıyor.

Öncelikle Avustralya, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de olmak üzere, Belçika, Brezilya, Çin, Fransa, İtalya, Hollanda, Singapur, İspanya ve İsveç’teki tüketiciler 2013 yılı içerisinde MasterPass’in avantajlarından yararlanmaya başlayacaklar.

“Artık tüm cihazlarla ödeme yapılabilecek”

MasterPass’le ilgili bilgi veren MasterCard Yeni Nesil Ödemeler Bölümü Başkanı Ed McLaughlin artık tüm cihazların birer alışveriş cihazı haline geldiğini söyleyerek “MasterPass geleneksel plastik kartlardan dijital cüzdanlara kadar ödeme yapma şekillerimizi bir araya getirerek tüketicilere bulundukları her yerden ve basit bir şekilde ödeme yapma imkanı sunuyor” dedi.

MasterPass’le ilgili görüş bildiren Santander Cards Inovatif Ödemeler Direktörü Javier Herraiz şöyle konuştu:
“MasterPass, müşterilerimize, kart sahiplerine ve iş yerlerine e-ticaret konusunda hızlı bir rekabetçi çözüm ve yeni mağaza içi deneyimler için de çok iyi bir temel sunuyor. Santander olarak, MasterCard’ın dijital ödemelerin geleceği ve nakitsiz dünya vizyonunu paylaşıyoruz” dedi. Argos Sorumlu Müdürü John Walden ise şunları söyledi; “Dijital perakende lideri olarak, müşterilere bizlerle birlikte alışveriş yapabilmenin yeni yollarını sunmaya yönelik çalışmalarda en ön saflarda yer almayı hedefliyoruz. Müşterilerin kullandığı internet, mobil cihaz veya mağaza içi gibi alışveriş yöntemleri karışımını hızla değiştirdiği bir dönemde, MasterPass müşterilerimize alışveriş yapmanın basit, daha hızlı ve güvenli bir yolunu sunmamızı sağlayacak.”
ETİKETLER : mastercard masterpass
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun