_surmanset 05 ŞUBAT 2013 / 11:49

iPad'e özel koruyucu klavye piyasaya çıkıyor

iPad'e özel koruyucu klavye piyasaya çıkıyor

Logitech’in yeni iPad mini için özel olarak tasarladığı koruyucu klavye Logitech Ultrathin Keyboard mini, şıklık ve fonksiyonelliği bir arada sunmayı vadediyor.Logitech Türkiye Pazarlama Müdürü Selver Yıldız Küçükkoyuncu şöyle konuştu:
“iPad mini için özel olarak geliştirilen ve tasarımıyla en iyi mobil klavye ödülüne layık görülen Logitech Ultrathin Keyboard mini’yi kullanıcılara sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Logitech Ultrathin Keyboard mini’yi iPad mini’nizin diğer yarısı olarak düşünebilirsiniz. 7 inç’lik akıllı tasarımı ile iPad mini’nizle mükemmel şekilde uyum sağlayan Logitech Ultrathin Keyboard mini’nin geniş tuşları ile kolayca yazı yazabilir, ekranın tamamını içerik için kullanabilirsiniz.”

İnce alüminyum kapağı sayesinde iPad mini ile tam uyum sağlayan klavye, güçlü entegre manyetik tutucularıyla iPad miniyi güvenli bir şekilde koruyor. Koruyucu klavye ters çevrildiğinde, geleneksel yazı yazma şablonunun yanı sıra ‘kopyala’ ve ‘yapıştır’ gibi sık kullanılan kısayol tuşlarına da sahip dahili Bluetooth EasyType klavyeye dönüşüyor.

Logitech Ultrathin Keyboard mini’nin kapağını açtığınızda, hızlı on/off özelliği sayesinde iPad’iniz otomatik olarak açılır, kapadığınızda ise uyku moduna geçer. Koruyucu klavye günlük iki saat kullanımda üç ay pil ömrüne sahip.

Şubat 2013’de Avrupa ve Amerika’da satışa sunulacak olan Logitech Ultrathin Keyboard mini’nin tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatının 80 avro olması bekleniyor.