_surmanset 21 ŞUBAT 2013 / 11:27

IBM mobil hizmetlerini genişletti

IBM mobil hizmetlerini genişletti

Şirket, mobil stratejilerini açıkladı ve geleceğin en önemli eğilimleri arasında yer alan mobilde daha fazla yer alacağının sinyallerini verdi.

 Teknoloji hizmetleri üreten IBM, mobil çözümlerini genişlettiğini duyurdu. Buna göre şirketin portföyünde güvenlik, taşınabilir cihaz yönetimi gibi temel uygulamaların yanı sıra analitik ve uygulama geliştirme hizmetleri de eklendi.

IBM’in MobileFirst adını verdiği çözümle birlikte –elbette IBM’in verdiği bilgilere göre- şirketler yeni bir mobil ticari uygulamanın yaratılmasından, çalışanların mobil cihazlarının yönetimine kadar her şeyi tek sistemde yürütebilecek.

Reuters’a açıklamalardan bulunan analist Maribel Lopez, “Kim ileride başarılı olmak istiyorsa mobilde güçlü olmalıdır. IBM için de kritik bir konu bu. Zira kendilerinin de kabul ettiği gibi gelecek bulut, mobil ve büyük veri üzerinde şekillenecek” açıklamasında bulundu.

Şu anda benzer bir çözüm yalnızca SAP’de bulunuyor. IBM, 2006 yılından bu yana mobil alandaki yetkinliğini artırmak için 10’dan fazla satın alma gerçekleştirdi. Şirket son olarak mobil analitik şirketi TeaLeaf ve tabletlerle akıllı telefonlara geliştirme ve yönetim yazılım sağlayan Worklight’ı bünyesine katmıştı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun