_surmanset 07 ŞUBAT 2013 / 10:08

IBM düşük fiyatlı sunucu piyasasına göz kırpıyor

IBM; Oracle ve HP'nin pazarına göz dikti

Teknoloji hizmet sağlayıcısı, Oracle ve HP gibi rakiplerine karşılık olarak piyasadaki sunucu ve depolama ürün yelpazesini genişletecek.Gelirlerinin yüzde 80’ini hizmet ve yazılım üzerinden kazanmaya başlayan IBM, sunucu ve depolama alanındaki etkinliğini artırmayı hedefliyor.

IBM Sistem ve Teknoloji Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı Rod Atkins, “Büyük veri ve bulut teknolojileri daha önceleri sadece büyük kurumların karşılayabileceği değerdeyken şimdi geniş kitlelere gidiyor” dedi.

IBM’in Power mimarisine sahip sunucularından Power Express 710, 5 bin 947 dolardan başlayan fiyatlarla kullanıcılarla buluşacak. Bu fiyat eşiğinde bulunan ürünle Oracle’ın Sparc ve HP’nin Itanium Integrity sunucularına rakip olunacağı bilgisi verildi.

Atkins’in verdiği bilgilere göre, yeni sistem sayesinde IBM, KOBİ’ler ve gelişen pazarlarda kendine yer bulmaya çalışacak. IBM ürünlerinin 20 Şubat’tan itibaren satışa sunulacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun