_surmanset 21 ŞUBAT 2013 / 10:19

Google Glass için geri sayım başladı

Google Glass için geri sayım başladı

Google, merakla beklenen projesi “Google Glass” için yeni bir video yayınladı. Gözlüğün yapabileceklerini ortaya koyan videonun yanı sıra, şirket “akıllı gözlük” için ön sipariş dönemini de başlattı. Giyilebilir teknoloji için mihenk taşı ürünlerden biri olan Google Glass projesi, Google’ın yeni videosu ile yapabileceklerini çok daha net bir şekilde ortaya koydu. Kullanıcılar, akıllı gözlükle birlikte sadece iki kelimeyle fotoğraf çekebilecekleri gibi sordukları sorulara da aynı hızda cevap alabilecekler. Çektikleri video ve fotoğrafları da internete o an koyabilme rahatlığına kavuşacak kullanıcılar, navigasyon hizmetine de sahip olacaklar.

Şirket, videonun yanı sıra “Bir Gözlüğüm Olsaydı” adlı kampanya ile ön sipariş dönemini de başlattı. Kullanıcılar Twitter ya da Google Plus hesapları üzerinden #ifihadglass hashtag'ini kullanarak "Glass'ım olsaydı ne yapardım" sorusuna en fazla 50 kelimelik cevap yazacaklar. İletilerine 5 adet de fotoğraf ekleme hakkına sahip olan kullanıcılar 15 saniyelik bir video ile şanslarını artırabilirler. Kampanyanın şu an için sadece ABD’de yaşayan kullanıcılar için açıldığını belirtmekte fayda var.

Google Glass için hazırlanan son videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=v1uyQZNg2vE[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun