_surmanset 25 ŞUBAT 2013 / 15:49

Boğaziçi Yazılım'dan Celal Bayar Üniversitesi'ne yazılım desteği geldi

Boğaziçi Yazılım'dan Celal Bayar'a destek

Boğaziçi Yazılım’ın bayisi Boğaziçi CAD CAM, Celal Bayar Üniversitesi Turgutlu Meslek Yüksek Okulu’nun teknolojik donanımını, tasarım ve üretim odaklı NX çözümleriyle artırdı. Boğaziçi Yazılım’ın çözüm portföyünde yer alan Siemens PLM Software ailesinin en etkili parça imalat çözümü NX, Celal Bayar Üniversitesi’ne yazılım hibesi olarak sunuldu. Boğaziçi Yazılım’ın İzmir bayisi Boğaziçi CAD CAM tarafından verilen 5 milyon 200 bin dolarlık yazılım hibesi, Meslek Yüksek Okulu kampüsünü teknolojik olarak daha donanımlı hale getirmeyi amaçlıyor. Bu destekle aynı zamanda sektördeki yetişmiş eleman sıkıntısına da çözüm olunması hedefleniyor.

Şirketlerin mühendislik organizasyonu planlamasında üretim kaynaklarından sonuna kadar faydalanmasını sağlayan, akıllı ve güncel kararlarla birlikte daha iyi parçalar üreten Siemens PLM Software ailesinden NX çözümleri, Celal Bayar Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerin teorik bilgilerini pratiğe dönüştürmesini, öğrendiklerini hayata geçirmelerini sağlayacak. Aynı zamanda akademik araştırmaların uygulanmasında yine NX’ten yararlanabilecek olan öğrenciler, bu hibe sayesinde yalnızca uygulama becerilerini geliştirmekle kalmayacak, aynı zamanda lisanslı bir yazılımı tezgahlara zarar vermeyecek şekilde güvenli tekniklerle kullanmayı öğrenecek. NX yazılımını kullanmayı öğrenen öğrenciler ise, sektördeki istihdamın gelişimine katkı sağlayacak.

Boğaziçi CAD CAM Genel Müdürü İlhan Kılıç, hibe edilen NX yazılımıyla ilgili olarak, programın avantajlarına dikkat çekerek şu şekilde konuştu:
“NX CAD CAM CAE programının, plastik kalıp sektörü, otomotiv, döküm, modelcilik, medikal, genel makina imalatı gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren müşterilerimiz açısından en avantajlı yanı ise, tasarım ve imalat süreci içerisinde aynı parça üzerinde parametrik dediğimiz özelliği, yani ilişkisellik özelliğini kullanmalarıdır. CAD için farklı, CAM için farklı program kullanmalarına gerek yoktur. Tek bir program içerisinde istediklerini bulabilirler.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun