_surmanset 14 ŞUBAT 2013 / 15:12

ASELSAN 4G ve LTE geliştirme projesine başlıyor

ASELSAN 4G ve LTE geliştirme projesine başlıyor

ASELSAN ve Savunma Sanayii Müsteşarlığı arasında yapılan sözleşmeye göre, ASELSAN 46,8 milyon dolar karşılığında 4G/LTE haberleşme teknolojileri geliştirecek. Proje kapsamında 4G teknolojisine sahip baz istasyonlarının yazılım ve donanım bileşenleriyle birlikte geliştirilmesi ve telekom operatörlerinin kullanımına sunulması planlanıyor.

Ayrıca kamu güvenliği haberleşme ağları için 4G teknolojisine sahip geniş bant baz istasyonlarının geliştirilmesi, dar bant istasyonlarla entegrasyonunun sağlanması ve taktik saha ve elektronik harp koşullarında kullanımına yönelik çalışılması proje içerisinde yer alıyor.

Projenin 2016 yılında tamamlaması planlanıyor.

Proje tamamlandıktan sonra LTE frekans bantlarının ihalesi sonucu operatörlerin lisansları verilecek ve sonrasında operatörlerin yatırımları devreye girecek.
YORUMLAR
ilhan 15 NİSAN 2015 / 21:30 0 0
doğru dürüst sağlam güvenilirlik yüce Allah ordumuzu devletimizi ve milletimizi yüceltsin.yüce türk milletine canı ciğeri TÜRK SİAHLI KUVVETLERİ nin YİNE EN NADİDE ARMAĞINI.TÜRK devletine ve milletimize hayırlı olsun.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun