_surmanset 02 ŞUBAT 2013 / 11:55

250 bin Twitter şifresi çalındı!

250 bin Twitter şifresi çalındı!

Düzenlenen dev saldırının amatörlerin işi olmadığı, oldukça organize bir ekip tarafından gerçekleştirildiğinin tahmin edildiği açıklandı. Mikroblog sitesi, kullanıcılara şifre yenilemesi için e-posta gönderdi.Çeşitli haber kaynaklarında dev saldırı sonucunda Twitter kullanıcılarının kullanıcı adları, e-posta adresleri, şifreleri ve diğer verilerinin saldırganların eline geçmiş olabileceği belirtilirken, Twitter şifreler dışında bir veri sızıntısından söz etmedi.

Twitter Bilgi Güvenliği Direktörü Bob Lord, “Bu saldırı amatörlerin işi değildi ve bunun bireysel bir olay olduğuna inanamayız” dedi. Lord, bu hafta içerisinde şirket ağına sızmaya çalışan kimliği belirsiz girişleri tespit etmeye çalıştıklarını belirtti. Lord’a göre bu saldırılar, ABD teknolojisine ve medya şirketlerine karşı yapılıyor.

Bu hafta içerisinde de The New York Times ve The Wall Street Journal, hacker saldırısına maruz kalmış ve Çin’den gelen saldırıları işaret etmişti.

Twitter, saldırıda çalınan şifrelerin geçersiz olduğunu ve kullanıcılara yeni şifre yaratılması için e- postaların gönderildiğini açıkladı. RedSeal Networks güvenlik şirketi CTO’su Mike Lloyd, “Twitter’daki açık bir uyanma çağrısıdır. Açıkça görülüyor ki, saldırganlar çoğu savunmacının bir adım önünde. Bu kurumlar ve veri hırsızları arasında gerçekleşen bir savaş ve biz kaybediyoruz" açıklamalarında bulundu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun