_surmanset 19 ŞUBAT 2013 / 15:52

18. Londra Türk Filmleri Festivali başlıyor

18. Londra Türk Filmleri Festivali başlıyor

Türk sinemasının yurt dışında tanıtılmasında önemli bir rol üstlenen 18. Londra Türk Filmleri Festivali, Vodafone Red sponsorluğunda 21 Şubat - 3 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek. Reha Erdem, Yeşim Ustaoğlu, Ali Ömer Atay, Raşit Çelikezer, Reis Çelik, Nihat Seven gibi ünlü yönetmenlerin filmlerinin gösterileceği festivalin açılış galası, Yılmaz Erdoğan’ın yönettiği “Kelebeğin Rüyası” ile yapılacak. Bu yıl 18. kez Vodafone Red sponsorluğunda 21 Şubat - 3 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 11 gün sürecek 18. Londra Türk Filmleri Festivali kapsamında Türk sinemasından yeni ve seçkin örnekler, belgesel filmler, kısa filmler gösterilecek, söyleşiler ve workshop’lar düzenlenecek. Festivalin 21 Şubat akşamı düzenlenecek galasında usta oyuncu Kadir İnanır’a “Yaşam Boyu Başarı Ödülü” verilecek.Vodafone olarak, ülkemizde sürdürülebilir büyümenin sadece ticari yatırımlarla olmayacağı bilinciyle hareket ettiklerini ve kültür-sanat alanına yatırımı önemsediklerini ifade eden Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Fatih Uysal, şunları söyledi:
“Vodafone Türkiye olarak, teknolojik yatırımlarımızı sürdürürken, bir yandan da sinema, tiyatro, müzik gibi kültür-sanatın farklı alanlarına yatırımı da önceliklendiriyoruz. 5 kıtada 30’u aşkın ülkede faaliyet gösteren global bir marka olarak, kültür-sanata yaptığımız yatırımlarla bir yandan kültür-sanat aktivitelerinin ülkemizde daha geniş kitlelere ulaşmasına katkıda bulunurken, bir yandan da Türk sanatının uluslararası arenada tanıtımını destekliyoruz. Bu hedef doğrultusunda şimdi de 18 yıldan bu yana Türk sinemasının en güzel örneklerini, dünyada kültür-sanatın başkentlerinden Londra’da sinemaseverlerle buluşturan Londra Türk Filmleri Festivali’ne Vodafone Red markamızla destek sunuyoruz. Bu festivale desteğimiz, Londra merkezli bir şirket olarak bizler için daha da değerli.”Festivalle ilgili her türlü bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun