_manset 05 ŞUBAT 2013 / 17:41

Pozitron Orta Doğu'ya yönelik bankacılık yeniliklerini sürdürüyor

Türk yazılım şirketi Pozitron, Orta Doğu bankacılık sektöründe yeniliklerini sürdürürken, Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) ve Suudi Arabistan’dan sonra Katar’daki ikinci büyük projesini QIB için gerçekleştirdi. Pozitron teknolojisi sayesinde QIB müşterileri artık birçok finansal işlemi istedikleri yerden istedikleri zaman akıllı telefonları üzerinden gerçekleştirebilecek. iPhone, BlackBerry ve Android cihazlar üzerinde çalışan QIB mobil bankacılık uygulaması üzerinden müşteriler kredi kartı ve aylık fatura ödemelerini gerçekleştiriyor, telefonlarına kredi yükleyebiliyor ve para transferleri yapabiliyorlar.

QIB Alternatif Kanallar Genel Müdür Yardımcısı Amr Abbas Pozitron ile gerçekleştirdikleri ortaklık hakkındaki görüşlerini şu şekilde açıkladı:
“Çok sayıda yeni kayıt var. Kayıtların haricinde müşterilerden uygulamanın erişilebilirliği, tasarımı ve kullanım kolaylığıyla ilgili olarak çok sayıda olumlu geridönüş alıyoruz.”

QIB için hazırlanan uygulama kullanıcı odaklı tasarımıyla müşterilere kullanım kolaylığı sunuyor. Ayrıca, uygulamanın Arapça veİngilizce olmak üzere farklı dil seçenekleri de bulunuyor.

QIB Bireysel Bankacılık Grubu Genel Müdürü D Anand ise mobile geçiş süreçleri hakkında şunları söyledi:
“QIB müşterilerine her zaman farklı seçenekler sunan bir kurum. Mobil bankacılık hizmetleri de birbirine yakın iletişim platformlarını kullanarak müşterilerle ilişki kurmak için bankamızın genel stratejisinin bir parçasıdır. Artık mobil bir dünyada yaşıyoruz. Dolayısıyla bireyler ve hizmet aldıkları bankalar da bu sürece dahil oldu. Müşterilerimizin zamanlarının ne kadar değerli olduğunun farkındayız ve onlara en iyi şekilde destek olmak istiyoruz. Müşterilerimiz acil ödemelerini zamandan ve mekandan bağımsız olarak sadece parmak uçlarını kullanarak gerçekleştirebilecekler.”

Pozitron Kurucu CEO’su Fatih İşbecer hazırlanan uygulamayla ilgili olarak şunları söyledi:
“Finans sektörü mobil teknolojilerde oldukça inovatif ve yenilikçi çözümleri talep ediyor. Katar’ın en büyük bankalarından biri olan QIB için hazırladığımız uygulamanın en önemli özelliği farklı platformlara özel olarak geliştirilmesi oldu. Katar, giderek büyüyen ekonomisiyle gelecek on yılda Ortadoğu’nun önemli güçlerinden biri olacak. Özellikle teknolojiye önem veren bir ülke haline gelmesi bizim için büyük bir avantaj. Üç senedir Türkiye’den Ortadoğu’ya yazılım yapan ender şirketlerinden biri olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki dönemde yeni çalışmalarımızla Ortadoğu’da farklı sektörlerde faaliyetlerini sürdüren kurumlarla işbirliklerimizi sürdüreceğiz.”
ETİKETLER : bankacılık pozitron QIB
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun