_manset 15 ŞUBAT 2013 / 13:57

PlayStation 4'le ilgili detaylar ortaya çıkmayı sürdürüyor

Sony’nin 20 Şubat tarihinde düzenleyeceği “PlayStation” etkinliğine 5 gün kala, yeni oyun konsolu ile ilgili haberler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Şirketin 5 gün sonra New York’ta düzenleyeceği etkinlikte PlayStation 4’ü tanıtması beklenirken, cihazla birlikte gelecek olan oyun kolu için hazırlanan prototipin fotoğrafı internete düştü. The Verge’in haberine göre yeni cihazla gelecek olan oyun kolu, bir önceki oyun kolunun tasarımıyla neredeyse aynı.

Oyun kolunu farklı kılan noktalar ise, kolun üzerinde bulunan dokunmatik yüzey ve mavi ışık aparatı. Dokunmatik yüzeyi bir tarafa alırsak, mavi ışıklı bölüm oldukça ilgi çekici duruyor. Sony’den konuyla ilgili net bir açıklama gelmese de, yeni oyun kolunda bulunan mavi ışıklı bölümün PlayStation Move oyunlar ve uygulamalarında kullanılabileceğini öngörebiliriz.

Söylentilerin ve ortaya çıkan görüntülerin gerçeğe dönüşüp, dönüşmeyeceğini görmek için 5 gün daha beklemek gerekecek. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi için bu adresi kullanabilirsiniz.