_manset 15 ŞUBAT 2013 / 16:14

Pentagon yeni biyometrik tarama sistemi geliştiriyor

ABD Savunma Bakanlığı, kısa bir süre sonra askeri amaçlar için biyometrik tarama yapabilecek akıllı telefonlar için proje başlattığını duyurdu. Akıllı telefonlara yüklenecek sistemle birlikte askerlerin şüpheli olarak gördükleri kişileri belirli bir mesafeden tarayarak kimlik incelemesi yapabilecekleri belirtildi. California eyaletindeki AOptix şirketi, 3 milyon dolar bağış yapılan proje kapsamında, iki yıl içinde talep edilen sistemi geliştirecek. Dijital güvenlik sistemleri geliştiren şirketin ürettiği biyometrik tarama sistemi, tüm akıllı telefon modellerine uyumlu olacak şekilde tasarlanacak.

Yeni sistemle birlikte hali hazırdaki güvenlik önlemlerini artırmayı amaçlayan ABD, yeni tarama yazılımıyla birlikte göz ve parmak izi tanımlama özelliklerinin yanı sıra yüz hatları ve ses telleri gibi daha detaylı tanımlama özelliklerine sahip olacak.Üretici şirket konuyla ilgili net bir açıklama yapmaktan kaçınsa da, cihazın 2 yıl içerisinde hizmete sunulacağı ve tek elle kullanımı mümkün kılacak kadar kompakt bir tasarıma sahip olacağı belirtildi.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun