_manset 04 ŞUBAT 2013 / 14:45

Michael Dell’in 24 milyar dolara ihtiyacı var

Şirket hisselerini başını çektiği konsorsiyumda toplamayı hedefleyen Michael Dell, hisse başına 13 ila 14 dolar üzerinden anlaşmaya çalışıyor.Önemli bir dönüşüm sürecine giren ve son yıllarda gerçekleştirdiği yazılım şirketi satın almalarıyla öne çıkan şirket, gelişim için zor bir döneme adım atıyor. Şirketin kurucusu ve CEO’su Michael Dell, 24 milyar doları bulan değer üzerinden hisseleri elinde toplamaya çalışıyor.

Michael Dell’in başını çektiği konsorsiyumun 13 ila 14 dolar aralığında hisse başına ödeme yapması bekleniyor ve bu rakam 22.6 milyar dolar ya da 24.4 milyar doları bulacak. Dell, hisseleri piyasadan toplanacak haberleri nedeniyle kısa sürede önemli yükseliş göstermişti.

Eğer satın almayı gerçekleştirebilirse Michael Dell, şirketin çoğunluk hissesine sahip olacak ve Silver Lake ile Microsoft’un önünde yönetimde söz sahibi olacak.

Michael Dell şu anda şirketin yüzde 16’ya yakın hissesini elinde bulunduruyor. Özel yapıya geçildiğinde Michael Dell, kişisel bilgisayar piyasasında yaşanan daralmanın üstesinden gelebilmek için hareket imkanı bulacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun