_manset 08 ŞUBAT 2013 / 13:55

Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong Un akıllı telefonuyla görüntülendi

İnternete bağlanmanın yasak olduğu, mobil iletişimin sınırlı bir zümreye hitap ettiği Kuzey Kore'de devlet başkanının akıllı telefonundan vazgeçemediği ortaya çıktı. Kuzey Kore haber ajansı tarafından servis edilen ve Kim Jong Ul'u çalışırken gösteren fotoğrafta masanın üzerinde yer alan akıllı telefonun markasının ne olduğu teknoloji medyasında merak konusu oldu.

Telefonun bir iPhone olmadığı ilk bakışa belli oluyor. Uzmanlar Samsung üretimi olmadığı konusunda da hemfikir (zaten Kuzey Kore ve Güney Kore arasındaki ilişkileri göz önüne aldığınızda böyle bir ihtimal hayli sıkıntı yaratırdı). Diğer bütün tahminler HTC üzerine yoğunlaşıyor.

HTC'ye bu soruyu sorduklarında HTC "bizimdir veya değildir" dememiş, ama "kim olursa olsun ürünlerimizi tercih eden tüm kullanıcılarımıza şükranlarımızı iletiyoruz" gibi bir açıklamada bulunmuş.

Bu fotoğraf, Kuzey Kore'de devletin üst kademelerinde sınırlı bir kesimin mobil internete bağlanabilme yetkisi olduğu şeklinde yorumlanıyor.

2008 yılından beri devletin verdiği özel izinle Kuzey Kore'de faaliyet gösteren Mısır kökenli mobil telekom şirketi Orascom, ülkede 1 milyon civarında mobil abone olduğunu söylüyor.
YORUMLAR
ercan 08 ŞUBAT 2013 / 18:41 0 0
2013 yılın yıldızı beli demek:)
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun