_manset 20 ŞUBAT 2013 / 16:21

HP BT projelerine ve iş ortağı programlarına yatırım yapmaya hazırlanıyor

HP, 2013’te BT projelerine ve iş ortağı programlarına ortalama 1,5 milyar dolar yatırım yapmaya hazırlanırken, şirketin sunduğu yeni ürünler, hizmetler, programlar ve çalışma modelleri iş ortaklarının büyümesine hız kazandırıyor. HP, 2013 mali yılında kanal programları ve BT projelerine yaklaşık 1,5 milyar dolar yatırım yapacak. Şirket, bu yatırımla iş ortaklarının performansını ödüllendirmeyi, pazarda talebi artırmayı ve sadeleştirilmiş süreçlerle iş ortaklarıyla ilişkilerini güçlendirmeyi amaçlıyor. Öncelikle PartnerOne programını geliştirmeye ve iş ortaklarına kurumsal teknolojiler için yapılan inovasyon çalışmalarının ulaştırılmasına odaklanılacak . Aynı zamanda bu yatırım sürecinde, yeni bir bulut test ortamı da HP tarafından kullanıma sunulacak.

HP’nin Başkan ve CEO’su Meg Whitman, yeni ve kapsamlı yatırımlarıyla ilgili olarak şunları söyledi:
“İş ortaklarımızın HP ile satışlarını ve kârlılığını artırmasını amaçlıyor, satın almaya yönelik kolaylıklar getiriyoruz. HP, sektörün en kapsamlı iş ortağı ekosistemlerinden birini kurmuş bulunuyor. Bu noktadan hareketle, hem şirketimize hem de ortaklarımıza en yüksek katma değeri sağlamak için büyük ölçekli yatırımlar yapmaya devam edeceğiz.”

HP’nin PartnerOne programı iş ortaklarının yeni müşteriler kazanması, HP ürün ve hizmetlerine olan talebi artırması, mevcut iş ilişkilerini sürdürmesi ve satışları canlandırması amacıyla verimli ve yenilikçi satış ve pazarlama araçları sunuyor. Şirket, aşağıdaki avantajları sağlayarak, HP PartnerOne programını daha kolay ve işler hale getirirken kârlılık ve yatırım alanlarında istikrarı artırdı:
• Yeni ödeme modeli, basitleştirilmiş yapısıyla, iş ortakları yatırım getirisinde istikrarı artırıyor ve yapılacak indirimlerin daha isabetli takip edilmesine izin veriyor. Bu da ilk satışını yapan iş ortaklarının en kısa sürede ödüllendirilmesini sağlıyor.

• Yeni üst düzey uzmanlık sertifikalarına hak kazanan iş ortaklarına yönelik indirimlerin artırılması ve gerçekleştirilen yeni BT yatırımları, karlılığı artırmak için yeni fırsatlar yaratıyor.

• İş ortaklarının pazarlama geliştirme fonlarından (MDF) 3 aydan 6 aya kadar, çok daha uzun sürelerle yararlanması hem pazarlama faaliyetleri hem de nakit akışında esnekliği artırıyor.

• HP ExpertOne programındaki satış ve teknik uzmanlık sertifikaları için geliştirilen basit ve akılcı yöntemler, bireysel sertifika programlarında kalifikasyonun doğru ölçülmesini sağlıyor. Bu da iş ortaklarının satış ve teknik uzmanlık sertifikalarına sahip olmasını kolaylaştırarak, HP müşterilerine daha yetkin hizmet vermelerine ve gereken teknik desteği sunmalarına imkan tanıyor.

Autonomy ve Vertica PartnerOne programına dahil oluyor

Şirket, kurumların yatırım getirisini garanti etmek üzere güçlü bir Bilgi Optimizasyon Portföyü’ne sahip bulunuyor. Bu portföy kurumların işlediği bilgileri yüzde 100 isabetlilikle izliyor ve gerçek zamanlı olarak analiz ediyor. HP, Bilgi Optimizasyonu portföyü için sürdürülen pazarlama faaliyetlerine esneklik kazandırmak amacıyla aşağıdaki entegrasyonları gerçekleştirdi:
• HP PartnerOne programını baz alarak planlanan yeni ve kapsamlı HP Autonomy iş ortağı programı, HP Autonomy ürünleri ile hizmetlerinin satış, pazarlama ve uygulama süreçlerini hızlandırıyor.

• HP Vertica Analytics Platform’unun HP PartnerOne programıyla sunulması, HP iş ortaklarının yüksek performanslı ve gerçek zamanlı Büyük Veri analizindeki pazar fırsatlarını en iyi şekilde değerlendirmesini sağlıyor.

Bulut bilişim, iş ortaklarının yeni pazarlara girmesini, müşteri portföyünü genişletmesini ve yüksek gelir potansiyelinden yararlanmasını sağlıyor. Şirket, iş ortaklarının karlılığını artırması ve bütünleşik bulut çözümlerini sunabilmesi için iş ortakları programını genişletiyor. Bu da bulut programında sunulan seçenekleri ve kaynakları bayiler, servis sağlayıcıları ve bağımsız yazılım satıcıları(ISVs) için genişletiyor.

HP’nin varlık kiralama ve yaşam döngüsü yönetim hizmetlerini yürüten HP Finansal Hizmetler, bayilerin bulut ortamlarını büyük çaplı ön yatırım yapma zorunluluğu olmadan kurması ve ölçeklendirebilmesi için, satış ortaklarının da CloudSystem finans programından yararlanmasını sağladı.

Baskı ve kişisel sistemler için sunulan programların da kapsamı genişliyor

Şirket, Baskı ve Kişisel Sistemler (PPS) grubunun iş ortaklarına sağladığı potansiyel geliri artırmak için PPS Hizmetleri Uzmanlık Programı’nı duyurdu. PPS programı, ürün yaşam döngüsünün tamamını kapsayan yenilikçi HP hizmetleri ile iş ortaklarının pazarlama portföyünü genişletmesine yardımcı oluyor. PPS uzmanlık programı, mevcut HP PartnerOne çerçevesindeki Kişisel Bilgisayarlar ve Baskı Cihazı Hizmetlerine mükemmel uyum sağlıyor.

HP buna ek olarak, HP Doğrulanmış Online Bayiii Programı’nı da tanıttı. Yeni bayii programı, yetkili HP iş ortaklarının tüketicilere sattığı HP sarf malzemelerinin orijinal olduğunu göstermek için özel bir online “bandrol” kullanmasına imkan veriyor. HP Doğrulanmış Online Tedarikçi Programı’na katılan iş ortakları, online bandrol uygulaması sayesinde kendilerini, orijinal HP toner ve mürekkebine alternatif kalitesiz ürünler satan diğer tedarikçilerden kolayca ayırabilecekler.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun