_manset 13 ŞUBAT 2013 / 10:26

Dünyanın yatırımcısı Türkiye’den girişimcilerle buluşuyor

Dünyanın dört bir yanından gelen yatırımcılarıyla Etohum Girişimcilik Kampı 15-17 Şubat arasında Antalya'da gerçekleşecek.Yaklaşık bir yıl süren sabırlı ve hedef odaklı bir maratondan geçerek Ocak ayındaki Girişimcilik Zirvesi’nde “2013’ün potansiyeli yüksek 15 girişimi” sıfatını kazanabilen azimli girişimciler, Japonya’dan Azerbaycan ve İngiltere’ye, Ürdün’den Fransa, Rusya ve Finlandiya’ya kadar dünyanın dört bir yanından gelen yatırımcılarla 15 Şubat’ta Etohum “Startup Turkey” Girişimcilik Kampı’nda buluşuyor.

Türkiye’deki internet şirketlerinin sayısını artırmak, girişimcileri desteklemek, internet ekosisteminin yaratılması ve gelişmesi adına girişimcilerle yatırımcılar için ticari bir pazar yeri oluşturmak doğrultusunda kurulan Etohum’un bu yıl beşincisini düzenlediği “Startup Turkey” etkinliği, 15-17 Şubat 2013 tarihleri arasında Antalya Rixos Downtown Otel’de gerçekleştirecek.

Ocak ayında yapılan Girişimcilik Zirvesi’nde açıklanan Etohum 15 girişiminin katılacağı kampta, girişimciler hem sunum yapacak hem de dünya çapındaki yatırımcılarla tanışma fırsatı bularak farklı bakış açıları kazanabilecek, yeni kararlar alabilecekler.

Sektör devlerinden melek yatırımcılara

2008 yılında ilk Startup Turkey kampını 80 katılımcıyla başlatan Etohum, bu yıl etkinliğe girişimcilerden, melek yatırımcılardan ve konuşmacılardan oluşan 600 kişilik kalabalık bir katılımcı grubu bekliyor. Startup Turkey kamplarına artan ilginin bir nedeni, girişimcileri yatırımcılarla buluşturarak yeni ekonominin hareketlenmesinde aktif rol oynayan Etohum’un özenle seçtiği, sektöre yön veren konuşmacılar.

Bu yıl kampta konuşmacı olarak yer alacak isimler arasında, oyun, mobil, e-bankacılık ve e-ticaret dünyasının en tecrübeli ve saygın isimleri yer alıyor. Paypal, Mastercard, Index, BKM, Markafoni gibi birçok firmanın yanı sıra Hazine Müsteşarlığı’ndan üç konuşmacı da girişimcilere yol gösterecek Türkiye ve dünya çapındaki en güncel gelişmeleri aktaracak.

Girişimcilik ekosisteminin ayrılmaz bir parçası olan melek yatırımcılar ve yatırımcı firmalar ise, Startup Turkey kamplarının bir diğer merak uyandıran unsurları. Bu yıl Etohum “Startup Turkey” Girişimcilik Kampı’na katılacak yatırımcılar arasında, girişimcilerin yakından tanıdığı Intel Capital, General Catalyst, Qualcomm Ventures, Earlybird Ventures, BIC Angel Investments, Doğuş Media Group, Doğa Girişim, Bilyoner gibi firmalar var.

Etohum 15 girişimleri

Yalnızca Etohum 15 kapsamındaki girişimcilere ve Etohum ekibinin davet ettiği erken aşamayı geçmiş girişimcilere açık olan Startup Turkey’de bu yıl yer alma şansı elde eden Etohum 15 listesi ise Etkitakip, Clover Games, Obilet, Mortaki, Otoredi, Ehil.com, İşkolig, Stajyeri.com, iyiuygulama.com, Kidomini, Cizgitsin, Sharebugg, abcde, Gani Para ve Picus Güvenlik’ten oluşuyor. Bu girişimlerin ve seçilen diğer girişimcilerin tüm kalış masrafları ve ücretleri Etohum tarafından karşılanıyor.

Etkinlik, diğer yıllarda olduğu gibi, bu yıl da Pozitiftv’den canlı yayınlanacak, katılamayan girişimciler programı internetten baştan sona izleyebilecekler.

Etohum “Startup Turkey” Girişimcilik Kampı’nda yer alacak konuşmacılar ve yatırımcı şirketlere ilişkin detaylara, http://startupturkey.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun