_manset 19 ŞUBAT 2013 / 17:26

Dassault Systèmes ve Airbus’ın stratejik ortaklığı genişliyor

Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE platformunun gerçekçi simülasyon uygulamalarının (SIMULIA) kullanımını genişletmek için Airbus ile bir ortaklık oluşturduklarını duyurdu. Bu gelişme, A350-900 ile başlayarak gelecek kuşak uçakların yapısal analizi ve sanal testlerini hızlandıracak. Airbus’ın Advans programı (Kırılganlık ve Doğrusal Olmayan Sistem için Hızlandırılmış Geliştirme), yenilikçi simülasyon yöntemlerinden oluşuyor. Bu yöntemlerde, SIMULIA Abaqus'un gelişmiş, doğrusal olmayan dinamik analiz yetenekleri, uçak yapılarının sağlamlığını ve performansını yüksek güvenilirlik düzeylerinde tahmin etmek amacıyla kullanılıyor. Tasarımın erken aşamalarında ve maliyeti yüksek fiziksel testler yapmadan önce yapılan analiz, daha hızlı ve daha ucuz olarak daha kaliteli tasarım yapılabilmesini sağlıyor.

Airbus tasarımcıları ve mühendisleri, CATIA uygulamasında tasarladıkları uçak modellerinden yararlanarak çok büyük simülasyon modelleri yaratabilecek. Ayrıca yüksek performanslı bilgi işlem kümeleri kullanarak, SIMULIA Abaqus ile bir gecede geniş çaplı, doğrusal olmayan simülasyonlar gerçekleştirebilecekler.

Dassault Systèmes'in Endüstri ve Pazarlamadan Sorumlu İdari Başkan Yardımcısı Monica Menghini konuyu şu şekilde değerlendirdi:
“Bu proje ile geniş çaplı uçak tasarımlarını kısa sürede onaylamak için yüksek performanslı bilgi işlemin ve fizik temelli simülasyon uygulamalarımızın sınırlarını zorluyoruz” dedi ve şunları ekledi: “3DEXPERIENCE platformu, kullanıcıların, uçak tasarımlarının gerçek fiziksel performansını çok daha erkenden ve fiziksel testlere geçmeden çok önce denemelerine izin veriyor. Bu gelişme, bilinçli ve kritik tasarım ve mühendislik kararlarını daha kısa sürede alma yeteneklerini artırıyor.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun