_manset 18 ŞUBAT 2013 / 15:10

Dassault Systèmes 2012 yılında büyümeye devam etti

Dassault Systèmes 2012 yılında büyümeye devam etti

Dassault Systèmes, 31 Aralık 2012 tarihinde sona eren dördüncü çeyrek ve geçtiğimiz yılın denetimden geçmemiş mali raporlarını açıklarken, sonuçlara göre, 2012 yılı net operasyon nakit akışının yüzde 26 artarak 566 milyon avro oldu. Dassault Systèmes Başkanı ve CEO’su Bernard Charlès açıklanan sonuçlarla ilgili şunları söyledi:
“2012 yılı bizim için Dassault Systèmes’in bir 3DEXPERIENCE şirketi olarak konumlandırılması ve Sektör Çözümü Deneyimi stratejimizi başlatmamızla birlikte önemli bir yıl oldu. Şirket içinde, bizi 32 milyar $ değerinde bir pazarda en iyi şekilde konumlandıran ve güncel olarak ulaşılabilir pazarı iki katına çıkaran benzersiz bir dönüşümün yaşandığı bir yıldı. İlgilendiğimiz farklı sektörlerde müşterilerimizin kritik süreçlerini kapsayan değer odaklı Sektörel Çözüm Deneyimini başarılı bir şekilde başlattık. Kazanılan önemli müşterilerin de gösterdiği gibi, 3DEXPERIENCE ile ilgili tepkiler son derece olumlu oldu. Buna ek olarak, dolaylı kanal kapasitesinin artırılması sayesinde, 2012 yılında rekor düzeyde 20.000 yeni müşteri kazandık ve markalarımız sayesinde 10 milyon kullanıcıya ulaştık. 2012 yılı, hem gelir hem de kazanç rakamlarıyla mali açıdan da bir rekor yılı oldu. Sabit kurla yüzde 10 artan IFRS dışı yazılım gelirleri ve yüzde 15 artan IFRS dışı hisse başı kazanç sayesinde 2 milyar avro gelir barajını aşmamız, gelecekteki iddialı hedeflerimize ulaşma becerimizi sergilerken güçlü bir operasyonel odağı da desteklemekte.”

Raporda dördüncü çeyrek gelir sonuçlarının Dassault Systèmes’in beklentileri doğrultusunda gerçekleştiği açıklandı. Özellikle Avrupa’daki karışık ekonomik iklim, yeni lisans gelirlerinde nispeten daha az sezonluk büyümeye neden olsa da, şirketin gelirleri bir önceki yıla kıyasla artış gösterdiği belirtildi.

Toplam gelir ise, sabit kurlarda yüzde 7 ve yüzde 8 oranında artış gösterdi. Bölge bazında ve sabit kurlarla IFRS dışı gelir artışı yüzde 14 ile Asya’da, Japonya, Kore ve Çin önderliğinde gerçekleşti. Amerika’da, IFRS dışı gelirler, hem Kuzey hem de Latin Amerika’da yüzde 9 oranında yıllık artış sağladı. Avrupa’da IFRS dışı gelirlerin ise, Almanya ve Fransa’nın liderliğinde yüzde 5 oranında büyüdüğü belirtildi.

Sürekli gelirler yüzde 10 ve yüzde 11 ve yeni lisans gelirleri yüzde 3 oranında artmış ve yazılım geliri artışı yüzde 8 ve yüzde 9 oranında gerçekleşti. Sürekli gelirler, bakım ve gelirlerin yüzde 20′sini oluşturan lisans kiralamayı içeriyor. Rapora göre bölgesel olarak yeni lisans gelir artışı en fazla Asya’da, lisans kiralama etkinliği ise en güçlü olarak Avrupa ve Amerika’da oldu.

Şirket ayrıca, 2013′ün ilk çeyreği için, IFRS dışı toplam gelir hedefini yaklaşık 470 – 480 milyon avro ve yüzde 5 – 7 arası büyüme olarak açıkladı.
ETİKETLER : Dassault Systèmes
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun