_manset 19 ŞUBAT 2013 / 11:14

Artım Bilişim Datalogic’in ürünlerinin Türkiye'deki dağıtımından sorumlu olacak

Türkiye’nin katma değerli ürünler distribütörü Artım Bilişim, otomatik tanıma ve veri toplama (AIDC) sektörünün öncü firması Datalogic ile dağıtıcılık anlaşması imzaladı. Artım Bilişim, 2012 yılında 40. yaşını kutlayan otomatik tanıma ve veri toplama sektöründen Datalogic ile dağıtıcılık anlaşmasına imza attı. Anlaşmaya göre Artım Bilişim, perakende, üretim, sağlık, kargo ve lojistik sektörlerinde aktif rol oynayan Datalogic’in Türkiye tedarik zinciri çözümlerinde, yetkili distribütörü olarak belirli ürünlerin dağıtımından sorumlu olacak.

2003 yılında kurulan ve 2011 yılında Index Grup’a katılan Artım Bilişim, bu anlaşma sayesinde perakende ortamlarına yönelik tasarlanan Magellan ailesinden sabit tarayıcıların, QuickScan, Heron, Gryphon ve PowerScan gibi barkod okuyucuların FalconX3, Skorpio X3, Elf, Memor ve Rhino gibi endüstriyel sağlamlığı kanıtlanmış mobil cihazlar ile el terminallerinin Türkiye'deki dağıtıcılığını üstlenerek ürün portföyünü daha da zenginleştirdi.

2011 yılında 425,5 milyon avroluk gelir elde eden ve AR-Ge’ye 26 milyon avronun üzerinde yatırım yapan Datalogic firmasının Bölge Satış Müdürü Fausto Mamprin, Artım Bilişim ile imzalanan distribütörlük sözleşmesiyle ilgili olarak şöyle konuştu:
“Artım Bilişim’in güvenilirliği, benzersiz ürün, çözüm, lojistik ve finansal hizmetleri ile iş ortaklarımızın ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vereceğine inanıyoruz. Teknoloji dağıtımı son dönemde önemli değişimlerden geçti. Artım Bilişim’in doğru vizyona, pazarın taleplerini karşılayabilecek profesyonel bir deneyime ve altyapıya sahip olan çok dinamik bir şirket olduğuna inanıyoruz. Türkiye’nin en büyük BT şirketlerinden Index Grup ile birlikte, gelecekte de sektörün itici güçleri arasında olacak, iş ortaklarımız da Artım’ın servislerinden aynı oranda kazançlı çıkacak. EMEA’nın en önemli ülkelerinden biri olan Türkiye’de Artım Bilişim’le çalışmaktan mutluyuz ve bu işbirliği sayesinde sektördeki ilişkilerimizi ve gücümüzü pekiştireceğimize dair inancımız yüksek.”

Artım Bilişim Genel Müdürü Suat Sümer ise konuyu şu şekilde değerlendirdi:
“Otomatik tanımlama pazarındaki yeni ürünleri yakından takip ediyoruz. Datalogic’in dünya çapındaki gücünü, geniş dağıtım ağımız ve lojistik gücümüz ile Türkiye pazarına taşımaktan memnuniyet duyuyoruz. Yenilikçi çözümleri ve kaliteli Datalogic ürünleri ile iş ortaklarımıza katma değerli dağıtıcılık anlamında önemli bir ivme kazanacağımıza inanıyoruz. OT/VT sistemlerinin dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyüyen ürün gamı, örneğin karekod uygulaması, Türkiye’de hızla yaygınlaşıyor. Bu kulvarda Datalogic firmasıyla yapmış olduğumuz işbirliği ile büyümemizi sürdürerek yeni alanlara ulaşacağız.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun