_manset 14 ŞUBAT 2013 / 09:24

Adidas BOOST koşu ayakkabısını tanıttı

Enerji geri dönüşümü ve yastıklama sağlayan Adidas, koşu sektöründe en yüksek enerji geri dönüşümünü sağlayan yastıklama teknolojili BOOST’u 368 liradan piyasaya sundu.Adidas'tan yapılan açıklamaya göre, BOOST teknolojisinin temelinde, devrim yaratan bir yastıklama malzemesi yer alıyor. Dünyanın önde gelen kimya şirketlerinden BASF’ın yarattığı geliştirme sürecinde, katı granül malzeme (TPU) şişirilerek ayakkabının ayırt edici orta tabanını oluşturan binlerce küçük enerji kapsülüne dönüştürülüyor. Benzersiz hücre yapıları sayesinde, bu enerji kapsülleri atılan her adımda daha fazla enerji depoluyor ve her adımda geri veriyor.

“Adidas sporcuları daha üstün kılan yenilikçi ürünler yaratma sözüne bağlı kalıyor. BOOST ile sektörde en yüksek enerji geri dönüşümünü sağlayan bir yastıklama devrimine imza attık” diyen Adidas Spor Performans Bölümü Başkanı Eric Liedtke sözlerini şu iddiada sürdürdü: “Kısacası BOOST, koşu endüstrisinde kuralları değiştirecek yepyeni bir koşu ayakkabısı olacak.”

Her türlü hava koşulunda ve yüzlerce koşu sonrasında bile üstün yastıklama

Adidas İnovasyon Ekibi, BOOST köpük yastıklama malzemesinin çoğu koşu ayakkabısında yaygın olarak kullanılan standart EVA yastıklamaya kıyasla farklı sıcaklıklarda vereceği tepkiyi gözlemlemek üzere çeşitli testler yaptı. Bu testlerde 40oC’den dereceden -20oC’ye getirildiğinde BOOST yastıklamanın, standart EVA malzemeye kıyasla farklı hava sıcaklıklarına karşı üç kat daha dayanıklı olduğu, dolayısıyla daha istikrarlı bir koşu sağladığı görüldü.

Energy BOOST, Mart ayından itibaren siyah-sarı rengiyle belirli Adidas mağazalarında 368 liralık fiyatıyla sınırlı adetlerde satışa sunulacak.

Adidas Running hakkında daha fazla bilgi için, www.adidas.com/running ve news.adidas.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
ETİKETLER : adidas adidas boost