_manset 12 ŞUBAT 2013 / 16:07

Acer ile Devon paylaşımlı sistemler için ortaklık kurdu

Acer, ince istemci donanım/yazılım sağlayıcısı Devon IT ile ticari BT müşterilerinin artan ihtiyaçlarını karşılamak için küresel çapta bir anlaşmaya vardıklarını açıkladı.Yapılan anlaşmaya göre, iki  şirket, son kullanıcılara güvenlik, yönetilebilirlik ve uygun satın alım gücü için yeni nesil bulut bilgi işlem ihtiyaçlarına yönelik kapsamlı bir çözüm sunacaklar.

İki şirketin açıklamasında, kamu ve eğitim sektörleriyle KOBİ ve kurumsal kullanıcıların hepsi bulut bilgi işlemin güvenlik, düşük maliyet ve kolay yönetilebilirlik avantajlarından yararlanmak istediği belirtilirken, "Arka plan altyapısının karmaşıklığından dolayı çok az sağlayıcı tam bir çözüm sunabiliyor" ifadelerine yer verildi.

Acer SRC çözümü, sanallaştırma yazılımı kullanan yeni nesil bir Acer sunucu ve Devon IT'nin ince istemci yazılımını kullanan Veriton N ince istemci ürün serisini içeriyor. Acer'dan gelen açıklamaya göre, Acer AR380 F2 sunucusu, masaüstü sanallaştırma yazılımı kullanabilmek için güncel nesilden yüzde 60 daha hızlı performans sağlıyor ve ince istemciler için aynı anda daha fazla sanal masaüstü barındırabiliyor.

Acer ve Devon IT arasındaki bu ortaklık devlet, kurumsal, eğitim ve KOBİ müşterileri için tam paylaşımlı kaynak sistem (SRC) çözümü sağlıyor.