_manset 12 ŞUBAT 2013 / 16:07

Acer ile Devon paylaşımlı sistemler için ortaklık kurdu

Acer, ince istemci donanım/yazılım sağlayıcısı Devon IT ile ticari BT müşterilerinin artan ihtiyaçlarını karşılamak için küresel çapta bir anlaşmaya vardıklarını açıkladı.Yapılan anlaşmaya göre, iki  şirket, son kullanıcılara güvenlik, yönetilebilirlik ve uygun satın alım gücü için yeni nesil bulut bilgi işlem ihtiyaçlarına yönelik kapsamlı bir çözüm sunacaklar.

İki şirketin açıklamasında, kamu ve eğitim sektörleriyle KOBİ ve kurumsal kullanıcıların hepsi bulut bilgi işlemin güvenlik, düşük maliyet ve kolay yönetilebilirlik avantajlarından yararlanmak istediği belirtilirken, "Arka plan altyapısının karmaşıklığından dolayı çok az sağlayıcı tam bir çözüm sunabiliyor" ifadelerine yer verildi.

Acer SRC çözümü, sanallaştırma yazılımı kullanan yeni nesil bir Acer sunucu ve Devon IT'nin ince istemci yazılımını kullanan Veriton N ince istemci ürün serisini içeriyor. Acer'dan gelen açıklamaya göre, Acer AR380 F2 sunucusu, masaüstü sanallaştırma yazılımı kullanabilmek için güncel nesilden yüzde 60 daha hızlı performans sağlıyor ve ince istemciler için aynı anda daha fazla sanal masaüstü barındırabiliyor.

Acer ve Devon IT arasındaki bu ortaklık devlet, kurumsal, eğitim ve KOBİ müşterileri için tam paylaşımlı kaynak sistem (SRC) çözümü sağlıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun